GÜNCEL

Uzi Utku Yalçınkaya

(Uzi) Utku Yalçınkaya kimdir, aslen nereli, kaç yaşında?

Uzi Utku Yalçınkaya diğer adı ile Uzi El Chavo kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu?  Uzi gerçek adı ne? Uzi Utku Yalçınkaya hakkında bilgi, hayatı ve biyografi detayları sizlerle.

 (Uzi) Utku Yalçınkaya hayatı ve biyografisi

Türk ünlü Rap-Hipop sanatçısı Uzi Utku Yalçınkaya gerçek adı ile Utku Can Yalçınkaya 1998 yılında Beyoğlu’nda doğdu. Çocukluk yılları ve okul eğitimi İstanbul Güngören’de geçmiştir. Müzik kariyerini henüz 8 yaşında ilkokul sırlarındayken kuzenleri ile beraber inşa etmeye başladı.

Uzi Utku Yalçınkaya boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Uzi El Chavo lakabını kullanan genç rapçi hiphop dünyasında en çok dinlediği isimler arasında Fuat, Kartel ve Ceza yer alırken, NWA, Dr. Dre, 2PAC’de dinlemektedir. Uzi Utku Yalçınkaya sıkı bir Azer Bülbül hayranıdır. Arabesk ve Türk Halk müziği de dinlemektedir.

İstanbul Güngören Gemili Park’ta canlı yayın yaptığı sırada “Tepki” ile yolları kesişen Uzi Utku Yalçınkaya 2016 yılında Lil Murda ile tanıştı ve. “Output Nr.1” isimli ilk albümlerini GNG ve M.O.B. adı ile piyasaya sürer.

2019 yılında solo müziğe yönelen ikili çalışmalarına ayrı ayrı devam ederler. Uzi, M.O.B Entertainment ilk solo albümü “Favela” ile müzik piyasasına giriş yapar. 6şarkıdan meydana gelen  albümün ilk video klibi ise Küba Havana’da çekimiştir.

(Uzi) Utku Yalçınkaya boy kilo yaş?

Bekar olan Uzi Utku Yalçınkaya boyu 1.70 cm kilosu 60 kg burcu. İnstagram hesabı için tıklayabilirsiniz.

(Uzi) Utku Yalçınkaya sevgilisi?

Uzi Utku Yalçınkaya özel hayatında sevgilisi olup olmadığı bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!