SAĞLIK

En iyi implant markası hangisi 2024?

En iyi implant markası 15 özel marka

En iyi implant markası hangisi? En iyi implant markaları 2024 güncel listesi, yerli implant markaları, yerli implant markaları isimleri, implant markaları ve fiyatları 2024 güncel fiyatları hakkında detaylı bilgileri sizler için araştırdık. Bir diş implantı çenenize, eksik dişinizin bir kopyası olarak takılan bir titanyum vidadır. Bir diş implantı, eksik dişler için tüm dünyada en iyi ikame olarak kabul edilir. Eksik dişleri değiştirmenin en iyi yoludur. Dental implantlar, metal dişler veya cerrahi olarak diş etlerinizin altındaki çene kemiğine yerleştirilmiş çerçevelerdir. Bir kez yerleştirildiklerinde, kozmodent diş hekiminin yedek dişleri üzerine takmalarını sağlar. Bir diş implantı aslında bir dişin kökü veya köklerinin yerine geçer. Diş kökleri gibi, diş implantları çene kemiğine sabitlenir ve bir kez cerrahi olarak yerleştirildiklerinde görünmez. İmpantlar hafif, güçlü ve biyo uyumlu olan titanyumdan yapılmıştırlar, yani vücut asla tarafından reddedilmez uyum sağlar.

Bununla beraber çiğneme kuvvetlerine doğal bir dişle aynı şekilde tepki veren ayrı bileşenlerdir. Çene kemik kaybını önlemeye yardımcı olur. Çünkü dişler kaybolduğunda, bu dişleri destekleyen kemik de kaybolur. Diş implantlarını yerleştirmek kemiği stabilize ederek kaybını önler. İmplant herkesin kolayca sahip olabileceği bir estetik işlem değildir. Çünkü implant pahalı bir işlemdir. Ancak tüm bu alım gücünün zorluğuna rağmen implant yaptırmak istiyorsanız o halde en iyi implant markasını bulmanız için size yardımcı olmak istiyoruz. Tabi bu konuda en çok merak edilen konulardan biri de yerli implantların ne kadar kalıcı ve kaliteli olabileceği sorusudur.

İmplant fiyatları bugün Türkiye genelinde ortalama işlem ücreti adet fiyatı olarak 4.500 TL ile 6.200 TL arasında değişmektedir. Üstelik implant devlet hastaneleri tarafından da karşılanmamkatadır.  Mademki implant fiyatları piyasası bu şekilde o halde en iyi implant markaları hakkında bilgiler verelim. En iyiler bölümümüzde en iyi 15 implant markasını sizler için bir araya getirdik.

En iyi implant markası hangisi?

En iyi implant markası uzman olmayan ellerde hiçbir fayda vermeyeceği gibi, kaliteli bir işçilikle uzman dış hekimi denetiminde orta segmentte bir implant markasının da daha kalıcı olabileceğini unutmayın. Bugün tüm dünyada Alman, İsveç, İsrail, Kore, Amerika menşei implant markaları revaçtadır. Çünkü kaliteleri ve uzun ömürlü olmaları konusunda kendilerini ispatlamışlardır. En iyi implant markalarına başlıyoruz.

Astra Tech Implant markası

En iyi implant markası arasında yer alan Astra implant markası ülkemizde de kullanılan markalar arasında yerini almaktadır. İsveç menşeili olan Astra özellikle de alanında uzman diş hekimleri tarafından önerilen en yaygın implant markasıdır.

BEGO RSX Implant markası

Alman menşei ve Alman üstün teknolojisine sahip olan BEGO RSK impnat markası bugün tüm dünyada en çok tercih edilen implnat markaları arasında yer almaktadır. BEGO RSK impnat markası Ağız ve Çene Cerrahileri tarafından en çok tavsiye edilen implant markalarıdır.

Biohorizons İmplant markası

Amerika menşei ve ülkemizde de yaygın olarak kullanılan Biohorizons implant markası en iyi implant markaları arasında yerini almayı başarmıştır. Biohorizons implant uzun ömürlü olması açısından pek çok hasta ve hekim tarafından tercih edilmektedir.

Biomet 3i İmplant markası

Yine Amerika menşei bir ürün olan Biomet 3i implant markası implant endüstrisindeki firmaların rekabetine öncülük ediyor. mükemmel kemik bağ ile bir yüzey sağlayan nano ölçekte bir çok sofistike mimarisi bütünleştirir. Bu nedenle oldukça revaçta bir üründür.

Cowell implant markası- Cowellmedi

İmplantlar, doğal dişlere en yakın dental restorasyondur. Cowell implant markaları arasında doğal dişlere en yakın sonuçları veren markalar arasındadır. Kore menşeili implant markası Avrupa’da yaygın olsa da ülkemizde kullanılmakta ancak yaygın değildir.

Dentium implant markası

Kore menşei ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Dentium implant markası implant konusunda mükemmeli arayanlar için özel olarak üretilmişlerdir. Tüm dünyada yaygın olmasına karşın ülkemizde de tercih edilen en iyi implant markaları arasındadır.

DTİ Active implant markası

Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve DTİ ile ortaklaşa bugün 22 ülkeye ihraç edilen yerli impnat markası olan DTİ Kocaeli’deki fabrikada üretilmektedir.  Ülkemizde en iyi implant markaları arasında yer almasının nedeni yerli implanta duyulan ilgidir.

MIS İmplant markası

En iyi implant markaları arasında adını duyuran ve 1995 yılından beri birinci sınıf implant markası üreten MİS implant markası İsrail menşei kaliteli bir implant markasıdır. Ülkemizde ve dünyada oldukça yaygın ve memnun sonuçlar sağlamış bir üründür.

Nanoplant İmplant markası

En iyi imlant markaları arasında karşımıza çıkan bir diğer marka ise Nanoplant implant markasıdır. Alman menşei ürün hem Almanya’da hem de tüm dünyada oldukça tercih edilmektedir. Ancak ülkemizde çok yaygın değildir. Biraz pahalı bir üründür.

Nobel Biocare – Nobel implant markası

İsveç menşei Nobel implant markası yarım asırlık geçmişi ile tüm dünyanın en iyi implant markaları arasında yer almaktadır. Nobel implant fiyatları pahalıdır. Ancak buna rağmen ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Noris İmplant markası

İsrail menşei en iyi implant markası olan Noris dental implant sistemlerinde lider teknoloji ile dünyadaki diş hekimlerinin ve hastaların yaşamlarını iyileştiren markalar arasında yerini almayı başarmıştır. Ülkemizde de kullanımı bulunmaktadır.

Osstem İmplant markası

Ossem implant markası tıp alanında yenilikçi ürünler geliştirmeye, tasarlamaya ve inşa etmeye odaklanmış deneyimli doktorlar ve profesyonel mühendisler tarafından en iyi implant markası olmayı başarmıştır. Güney Kore menşei en iyi implant markası ile tanışmalısınız.

Zimmer implant markası

Amerika menşei Zimmer implant köklü geçmiş ile tüm zamanların en iyi implant markaları arasında çok köklü bir tarihe sahiptir. Geçmişten günümüze pek çok ülkede yaygın olarak kullanılmaya devam eden Zimmer markası implantları seçerek en doğru kararı verebilirsiniz.

SKY implant markası

En iyi implant markaları listemizde sonlara doğru yaklaşırken SKY (Bredent) implant markası Alman menşei ürün olarak bugün yine en yaygın kullanılan implant markaları arasında yerini almaktadır. SKY implant markası en iyi implant markası olmayı sürdürmektedir.

Straumann implant markası

En iyi implant markaları arasında listemizin en sonunda İsveç menşei üstün kaliteli Straumann implant markası yer almaktadır. Markayı en iyi yapan kriter ise hem hasta hem de diş hekimlerinin tercihi olmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!