GÜNCEL

Yulduz Rajabova

Yulduz Rajabova kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yulduz Rajabova kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi burç, evli mi, sevgilisi var mı? Yulduz Rajabova boyu, kilosu, yaşı? Yulduz Rajabova oynadığı diziler, hangi dizilerde oynadı? Yulduz Rajabova boy kilo yaş, hayatı, vikipedi ve biyografi bilgileri sizlerle.

Ünlü Özbek oyuncu Yulduz Rajabova Emre Kıvılcım ile 2021 yapımı Bozkır Arslanı Celaleddin isimli dönem dizisinde buluşarak adından söz ettirmeye başladı. Daha önce 2021 yılında Mendirman Jaloliddin projesinde de rol lan Yulduz Rajabova Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinde Kutlu Bike rolü ile Türkiye’de oldukça popüler.

Yulduz Rajabova hayatı ve biyografisi

Yulduz Rajabova 23 Aralık 1989 yılında Navoi kentinde dünyaya geldi. Özbekistan tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Çocukluk yılları ve öğrenim hayatı Navoi’de geçen Yulduz Rajabova Özbekistan Devlet Sanat ve Medeniyet Enstitüsü Taşkent Devlet Sanat Enstitüsü Tiyatro Bölümünde eğitim aldı ve mezun oldu.

Yulduz Rajabova boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Hayatının dönüm noktasını Özbekkino Ulusal Ajansı ve Otabek Musaev’in desteği ile Diydor Tiyatro Stüdyosu’na katılması oldu. Özbekistan’da bilinen yönetmen Bahodir Yuldashev ile Diydor tiyatro stüdyosunda çalışması ona oyunculuk kariyerinde ön ayak oldu.

Yulduz Rajabova kameraların karşısına geçmeden önce çeşitli tiyatro oyunlarında sahne aldı.  İlk ekran deneyimini beyazperde de 2013 yapımı Khazon adlı sinema filmi ile gerçekleştirdi. Daha sonra pek çok dizi ve filmde rol alma şansı elde etti.

2014 yılında Sevgi Balki Bu Jannat sinema filminde oynadı.  2015 yılında Sevgi Balki Bu Jannat 2 ardından, 2016 yılında Boyvachcha Kuyov ve Virus filmlerinde rol aldı.

Yulduz Rajabova 2017 yılında Hamroh filminde oynadı.  2018 yılında sırasıyla Yuragimdasan, Yolg’on Girdobi, Maqsad ve Scorpion filmlerinde rol aldı. Böylece aynı yıl 4 ayrı film setinde yer aldı.

2020 yılında 2000 Songs of Farida filminde oynayan Yulduz Rajabova Türkiye’de 2021 senesinde Mendirman Jaloliddin projesinde oynamasıyla tanındı.

Yulduz Rajabova 2021 yılında Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinde Kutlu Bike rolüne hayat veren isim oldu. Rolü için bir süre ülkemizde kalan güzel oyuncu kendi ülkesinde bir zamanlar geçirdiği hasalık süreci ile gündeme gelerek 3 yıl tedavi gördü. Hayalinde birlikte rol almak istediği Türk erkek aktörün Burak Özçivit olduğunu belirten Yulduz Rajabova 21 Aralık2015 tarihinde Özbekistan Taşkent İstiqlol Sanat Sarayı’nde düzenlenen törende Etirof 2015″ ödülün sahibi oldu.

Yulduz Rajabova boy kilo yaş, burcu?

Yulduz Rajabova boyu 1.68 cm kilosu 56 kg ve burcu ise Yay.

Yulduz Rajabova sevgilisi?

Yulduz Rajabova sevgilisi yoktur. Geçmiş dönemlerde oyunculuk mesleğine ve ailesine saygı duyan adayların varlığından bahsetmiştir. Ancak evlilik konusunda henüz net bir adım atmamıştır.

Yulduz Rajabova dizileri ve filmleri

 • 2021 Bozkır Arslanı Celaleddin (Kutlu Bike)
 • 2021 Mendirman Jaloliddin       
 • 2020 2000 Songs of Farida
 • 2018 Scorpion
 • 2018 Maqsad 
 • 2018 Yolg’on Girdobi     
 • 2018 Yuragimdasan
 • 2017 Hamroh
 • 2016 Boyvachcha Kuyov
 • 2016 Virus
 • 2015 Sevgi Balki Bu Jannat 2
 • 2014 Sevgi Balki Bu Jannat         
 • 2013 Khazon

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!