Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2020

0
1882
Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2019

Vajinoplasti ameliyatı nedir?

Vajina daraltma ya da tıp dilinde Vajinoplasti ameliyatı, genişlemiş, sarkmış ve eşler arasında hazzın azaldığı durumlarda vajinanın cerrahi işlemlerle daraltılması işlemidir. Genellikle doğumlara bağlı olarak genişleyen vajina aynı zamanda yapısal olarak da fazla cinsel ilişki sonucunda işlevini kaybedebilmektedir.  Cinsel yaşamın kalitesi yalnızca kadınları ilgilendiren bir durum değildir. Cinsellik hem erkek hem de kadın için önemli bir olgu. Vajina daraltma operasyonu vajinada meydana gelen gevşekliğin ve genişliğin giderilerek sağlıklı bir cinsel ilişkiye hazır olması amaçlanır. Burada belirtilmesi gereken önemli hususlardan biri de vajina daraltmanın yalnızca doğum sonrasında yapılması gerekn bir işlem olmadığıdır. Doğum haricinde vücut yapısı, genetik faktörler, kilo alıp verme, kürtaj, normalin üstünde cinsel ilişki, vajina bölgesinde yer alan kas ve derilerde dokularda gevşeme ve sarkma vajina daraltma ameliyatı ihtiyacını ortaya koymaktadır. Vajina daraltma ameliyatı temel amacı iki yönlü olarak ele alınabilir. Bunlardan ilki vajinaya estetik bir görünüm sağlamak. Sarkık, kalın dudaklar, gevşemiş bir vajina sağlıklı bir cinsel ilişkiye olanak tanımaz. İkinci yönü ise kuşkusuz cinsel ilişki hazzıdır. 

Vajina Daraltma ameliyatı ne zaman yapılır?

Vajina daraltma ameliyatının belirli günleri ve ön hazırlığı olması gerekmektedir. Öncelikle adet kanamasının bitmesi gerekmektedir. Aynı zamanda hasta vitamin ve aspirin gibi takviyeler alıyorsa en az 10 gün önceden bu ilaçları kesmesi gerekmektedir.

Vajina Daraltma ameliyatında uygulanan işlemler nelerdir?

Vajina daraltma ameliyatı sedasyon ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlemler tıp dilinde yenilenme olarak adlandırılmaktadır. Genellikle vajinal kanal işlem sırasında ön kısımdan arka kısma doğru daraltırlarken, gevşeme ve sarkma halinde bulunan mukoza ve kas dokuları çıkartılır. Burada gevşeyen ve fonksiyonunu kaybeden kas yapıları kesi işleminden sonra yeniden dikilir.  Vajina daraltma ameliyatının mutlaka profesyonel operatör doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bu işlem bittikten sonra bu kez vajinanın iç hacmi ile ilgili işlemlere geçilir. Vajina iç bölgesinde yer alan sürtünmeyi sağlayan ve haz duyulmasını arttırtan detayların es geçilmemesi gerekmektedir. Aksi halde fizikken daralmış bir vajina hissiz bir ilişki ile bir kabusa dönüşebilir.

Vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme süreci?

Vajina daraltma sonrası kadınların en çok merak ettiği konu ağrı ve hissizliktir. Ameliyat sonrası ağrı geçicidir. Ameliyat sonrası tampon takılan hastanın 1 gün sonra tamponu çıkartılır. Takip eden günlerde sızlama meydana gelmesi doğaldır. Hastalar çoğunlukla 2 gün içinde işlerine dönebilmektedir. Ameliyat dikişleri kendiliğinden eridiği için 4 ila 6 hafta sonrasında yeniden cinsel ilişkiye girilebilmektedir.

Vajina daraltma sonuçları kalıcımıdır?

Vajina daraltma ameliyatı sonuçları yapılan işleme göre farklılık göstermektedir. Kadınların işlem sonrasında çok kilo alıp vermesi, fazla cinsel ilişki, yeniden bebek doğurma gibi etkenler sonrasında gevşemelere yeniden rastlanabilir.

Vajina ameliyatı ve labioplasti süresi

Vajina daraltma ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta olup, yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hasta 1 gün hastanede kalması çoğu uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Ancak çoğunlukla hastalar aynı gün taburcu olabilmektedir.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar

Vajina daraltma ameliyatı olduktan sonra genital bölgeni temizliği ve hijyeni oldukça önemlidir. Her ne kadar eriyen dikişler olsa da bu dikişler düzenli olarak pansuman yapılması gerekmektedir. Hastaların cinsel ilişki için sabırlı olmaları gerekmektedir. Çoğu uzman 4 ila 6 hafta yani gün bazında 45 gün boyunca cinsel ilişkinin olmamasını öngörmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı devlet hastanesi karşılıyor mu?

Vajina daraltma ameliyatı devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Ancak SGK bu ameliyatı estetik nedenlerle yapılmasından dolayı tamamını karşılamaktadır.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatı 2019? Vajina daraltma ameliyatı fiyatları ne kadar?

Vajina daraltma ameliyatı ne kadar? Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2019 yılı itibari ile özel hastanelerde 4 bin TL ile 6 bin TL arasında değişmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı olanlar neler söylüyor? Vajina daraltma ameliyatı yorumları!

Vajina daraltma ameliyatı hakkında sizlerde görüş, öneri ve tecrübelerinizi yorum kısmına yazarak destek olabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz.