GÜNCEL

Şükran Albayrak Kimdir?

Şükran Albayrak Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Basketbolcu ve sunucu Şükran Albayrak kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Evli mi? Biyografi bölümümüzde Şükran Albayrak hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını cevaplayacağız. İşte diğer ayrıntılar.

Şükran Albayrak hayatı ve biyografisi

Şükran Albayrak 12 Mayıs 1982 yılında İstanbul Kartal’da dünyaya geldi. Aslen Yugoslavya Göçmeni bir aileden gelmektedir. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Şükran Albayrak lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümünü kazandı ve mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra buz kez Bahçeşehir Üniversitesi çatısı altında FİFA ile ortak düzenlenen Sports Management programı üzerine yüksek lisans yaptı.  Bunun yanında Kadir Has Üniversitesi Spor İletişimi Sertifika Programı’na katılarak başarı belgesi aldı.   Şükran Albayrak Golf ve Basketbol antrenörlüğü lisansına da sahiptir. Uzun seneler Basketbol oynadı ve Fenerbahçe Bayan Basketbol takımı, Türkiye Milli Takım formasını giymiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde ve A Takım ile birlikte pek çok başarıya imza atan isim oldu. Spor kariyeri süresince toplamda 93 kez Türkiye Bayan Milli Basketbol takımının formasını giydi. 2010 yılından sonra kariyerini televizyon ekranlarda sürdürmeye başlayan Şükran Albayrak, ilk ekran deneyimi Sports TV oldu. Daha sonra 2013 yılında Digitürk ekibine dahil oldu. Şükran Albayrak günümüzde beIn Sports ekranlarına çalışmalarını sürdürmekte ve İstanbul’da yaşamaktadır. Ayrıca Denizbank reklam yüzüdür.

Şükran Albayrak boyu, kilosu, burcu?

Şükran Albayrak boyu 1.86 cm kilosu 72 kg burcu Boğa.

Şükran Albayrak evli mi? Sevgilisi kim?

Şükran Albayrak instagram

Şükran Albayrak instagram hesabı için tıklayın.

Şükran Albayrak şampiyonlukları

Şükran Albayrak Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türk Milli Basketbol Takımı dışında aynı zamanda lise çağlarında da pek çok şampiyonluk kazanmıştır. İşte onlardan bazıları.

  • 1997 – Boğaziçi Koleji, Türkiye ve Dünya şampiyonluğu
  • 1999 – Ahmet Şimşek Koleji, Türkiye şampiyonluğu
  • 2000 – Ortadoğu Koleji Türkiye şampiyonluğu
  • Şükran Albayrak , Fenerbahçe’de 3 kez Basketbol Ligi şampiyonluğu, 5 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 4 kez de Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu almıştır. 1 defa da Eurocup 2.ciliğini kazanarak, başarılı işlere imza atmıştır.

Şükran Albayrak hangi kanallarda çalıştı?

Şükran Albayrak, Lig TV’de muhabirlik ve sunuculuk yapmaya devam etmektedir.  Aşağıda çalıştığı TV kanalları yer almaktadır.

  • 2019 beIn Sports
  • 2013 Digitürk
  • 2010 Sports TV

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!