GÜNCEL

Semih Ertürk

Semih Ertürk kimdir, nereli, kaç yaşında?

Semih Ertürk kimdir, aslen nereli, boyu, kilosu, burcu? Semih Ertürk evli mi, eşi, sevgilisi? Semih Ertürk oynadığı diziler, hayatı, vikipedi ve biyografi detayları sizlerle.  

Semih Ertürk hayatı ve biyografisi

Sinema ve dizi filmlerinin başarılı oyuncusu Semih Ertürk 14 Ekim 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çocukluk yılları ve eğitim hayatının büyük bir bölümü İstanbul’da geçti.  Liseden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde öğrenim gördü.

Semih Ertürk boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Semih Ertürk kameraların karşısına ilk kez kurumsal firmaların reklam yüzü olarak reklam filmlerinde oynayarak geçti. İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 2015 yılında Apaçi rolünü canlandırdığı  Yok Artık isimli sinema filmi oldu. Yok Artık aynı zamanda beyazperde de Semih Ertürk’ün ilk sinema film projesi olma özelliğini taşımaktadır.

Oyunculuk kariyerinin yanında fenomen kimliği ile de tanınana Semih Ertürk 2016 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı Taner rolü yıldızı parlamaya başladı.

2017 yılında Mehmetçik Kutulamare ve 2018 yılında dizi filmin devamı olan Mehmetçik Kutlu Zafer adlı dizi filmlerinde canlandırdığı  Said rolü ile büyük bir beğeni topladı.  2020 yılında Gönül Dağı dizisinde Veysel rolüne hayat veren Semih Ertürk günümüzde dizi film çalışmalarına devam etmektedir.

Semih Ertürk boy kilo yaş?

Semih Ertürk boyu 1.76 cm kilosu 65 kg burcu Terazi ayrıca göz rengi ise mavi renktir. Semih Ertürk İnstagram hesabı için tıklayın.

Semih Ertürk evli mi, sevgilisi, eşi?

Semih Ertürk İlayda Binzet ile sevgili olduktan sonra bu ilişkilerini evlilikle taçlandırdı.  Bu evliliklerinden çocukları doğup doğmadığı bilinmiyor.

Semih Ertürk dizileri ve filmleri
  • 2020 Gönül Dağı (Veysel)
  • 2018 Mehmetçik Kutlu Zafer (Said)
  • 2017 Mehmetçik Kutulamare (Said)
  • 2016 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Taner)
  • 2015 Yok Artık (Apaçi)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!