GÜNCEL

Seda Öğretir kimdir?

Seda Öğretir kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Spiker ve sunucu Seda Öğretir kimdir? Televizyonculuk hayatına ünlü şovmen Beyazıt Öztürk vesile oldu.  2001 yılında Beyaz Show programında yapım yardımcısı olarak işe başlayan Seda Öğretir bugün Türk televizyonlarının en başarılı spikerlerinden. Biyografi bölümümüzde spiker Seda Öğretir hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Seda Öğretir hayatı ve biyografisi

Başarılı spiker Seda Öğretir4 Ocak 1980 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. Eğitim hayatına Eskişehir’de başladı. İlk, orta ve lise eğitiminin yanı sıra üniversiteyi de Eskişehir’de okudu. Liseden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV bölümünde tamamladı. 2001 yılında İstanbul’a geldi ve Beyaz Show programında Beyazıt Öztürk vesilesi ile yapım yardımcısı olarak çalıştı. Seda Öğretir, Ayşenur Arslan ve Deniz Arman’dan eğitimler aldı. Tanıştığı merhum duayen usta gazeteci Mehmet Ali Birand’ın sayesinde Euro D kanalında görev almaya başladı. Yaz ayı kendisi için büyük bir fırsat oldu ve hafta sonları Kanal D ekranlarında haber sunmaya başladı. Uzun bir sürenin ardından 2009 yılında CNN Türk ekranlarına transfer oldu. Daha sonra Serdar Cebe ile beraber “Bugün” adlı programını sundu. Bu program oldukça ses getirdi. Bir sonraki durağı NTV ekranları oldu. 2006 yılında meslektaşı Cem Öğretir ile evlendi. 2012 yılında Ada adında bir çocukları dünyaya geldi.

Seda Öğretir boyu, kilosu, burcu?

Seda Öğretir boyu 1.63 cm kilosu 52 burcu Oğlak.

Seda Öğretir evli mi? Kiminle evli? Çocuğu var mı?

Spiker Seda Öğretir kendisi gibi spiker olan Cem Öğretir ile evlidir. 2006 yılında evlenen çiftin 2012 yılında Ada adında bir çocukları olmuştur.

Seda Öğretir fotoğrafları

Seda Öğretir fotoğrafları aşağıda listelenmiştir.

Seda Öğretir instagram hesabı

Seda Öğretir instagram hesabı için tıklayın.

Seda Öğretir hangi kanallarda çalıştı?

Seda Öğretir çalıştığı TV kanalları ve sunduğu programlar aşağıda listelenmiştir.

  • 2019 – NTV – Ana Haber Spikeri
  • 2011 – NTV – Haber Spikeri
  • 2009 – CNN Türk – Serdar Cebe ile beraber “Bugün”
  • 2009 – CNN Türk – Haber Spikeri
  • 2004 – Kanal D – Hafta sonu Haberleri
  • 2003 – Euro D  – Haber Merkezi
  • 2001 –Kanal D – Beyaz Show – Yapım Yardımcısı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!