GÜNCEL

Şansın Tokyay kimdir?

Şansın Tokyay kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

NTV sunucusu Şansın Tokyay kimdir? 2012 yılında dünyada ve Türkiye’de oldukça popüler olan izlenme rekorları kıran “Survivor” yarışma programına katılması ile hayatı bir anda değişen Şansın Tokyay, şimdilerde Türk televizyonlarının en başarılı spiker ve sunucuları arasında yer almakta. Peki, Şansın Tokyay kariyer yolculuğu nasıl başladı? Özel hayatına dair merak edilen tüm sorular ve yanıtları biyografi bölümümüzde sizlerle.

Şansın Tokyay hayatı ve biyografisi

Sunucu, spiker ve yarışmacı Şansın Tokyay 1989 yılında başkent Anakara’da dünya geldi. Eğitim hayatına Ankara’da başlayan Şansın Tokyay, liseden mezun olduktan sonra üniversiteye girdi. 2012 yılında başvurduğu yarışma programına kabul edilmesi ile hayatı bir anda değişmeye başladı. 2012 yılında Türkiye’de yayınlanan “Survivior” yarışmasında gönüllüler takımında yer aldı. Burada sergilediği performans ile bir hedef kitlesi yakaladı. Survivor yarışma programında hayranları ve Türk halkı onu en çok köpükler arasında kafasını çarpması ile hafıza kaybını yitirmesi sahneleri ile hatırladı. Survivor yarışma programından sonra elendikten hemen sonra diksiyon eğitimi alan Şansın Tokyay uzun bir süre medyada yer almadı.  Yarışma programından sonra yaşamını ve kariyerini sunuculuk üzerine kuran Şansın Tokyay, ilk televizyon sunuculuğu deneyimi “Tivibu Spor” da yaptı. Bir süre Tivibu ekranlarında sunucu ve özel röportajlar gerçekleştiren Şansın Tokyay, daha sonra NTV ekranlarına transfer oldu. Günümüzde NTV ekranlarında “Basketbol Havası” spor programını sunan başarılı sunucu çalışmalarına devam etmektedir.

Şansın Tokyay boyu, kilosu, burcu?

Şansın Tokyay boyu 1.73 cm kilosu 53 kg burcu doğum tarihi kaynaklarda olmadığı için bilinmemektedir.

Şansın Tokyay sevgilisi var mı?

Güzel ve yetenekli sunucu Şansın Tokyay sevgilisi Doktor Mert Ersan’dır. İkilinin birlikteliği devam etmektedir.

Şansın Tokyay fotoğrafları

Şansın Tokyay fotoğraflarına aşağıda yer almaktadır.  

Şansın Tokyay İnstagram hesabı

Şansın Tokyay İnstagram hesabı için tıklayın.

Şansın Tokyay hangi kanallarda çalıştı?

Şansın Tokyay hangi TV kanallarında çalıştı? Hangi yarışmalara katıldı? Hangi programları sundu? Güncel olarak aşağıda listelenmiştir.

  • 2019 NTV Spiker / Basketbol Havası / Sunucu
  • 2014 Tivibu Spor / Sunucu
  • 2012 Survivor Yarışma Programı / Yarışmacı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!