GÜNCEL

Sadok Kohen

Sadok Kohen kimdir, nereli, kaç yaşında?

Sadok Kohen nereli, ne iş yapar, Yahudi mi, Ermeni mi? Sadok Kohen kimdir Yahudi mi? Sadok Kohen kimin oğlu, Sadok Kohen babası kimdir? Sadok Kohen Sami Kohen ilişkisi nedir? Sadok Kohen doğum tarihi, boyu, kilosu, burcu? Azra Kohen eşi Sadok Kohen dini nedir? Sadok Kohen hakknda bilgi, kısaca hayatı, vikipedi ve biyografi bilgileri.

Sadok Kohen boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Sadok Kohen Yahudi asıllı Türk işadamı, girişimci ve Yazılım Mühendisidir. Ülkemizde gerçekleştirdiği yatırımlarla tanınmasının yanı sıra ünlü psikolog Azra Kohen’in eşi olarak da tanınmaktadır. Azra Kohen soluk soluğa okunan Fİ, Çİ, Pİ kitaplarını kaleme alan yazardır. Azra Kohen’in Fİ, Çİ, Pİ adlı kitapları diziye uyarlandı ve oldukça ilgiyle izlendi. İşte Sadok Kohen hakkında merak edilen diğer detaylar.

Sadok Kohen hayatı ve biyografisi

Sadok Kohen 1 Ocak 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Babası Sami Kohen ve dedesi ise dönemin ünlü gazeteci ve yazarlarından Albert Kohen’dir. Sadok Kohen ataları uzun yıllar önce Türkiye’ye yerleşmiş sanat, girişim ve yazarlık alanlarında faaliyetlerde bulunmuşlardır. Sami Kohen’in babası Sami Kohen 1928 yılında İstanbul’da doğmuştur. Dedesi Albert Kohen ise 1949 yıllarında İstanbul Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’ni tamamladıktan sonra üniversite eğitimine İstanbul İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde devam etmiş ve mezun olmuştur.

Sadok Kohen liseyi İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi Yazılım Mühendisliği ölümünde tamamladı. Kariyerini inşa ettiği ve iş hayatına atıldığı ilk şirket 1997 yılında Microsoft Corporation yazılım şirketi oldu. Microsoft Corporation’da 4 yılı aşkın sürede çalıştı. Ardından 2001 yılında Telsad Telekom Hizmetleri firmasında görev almaya başladı. Kısa süre sonra Telsad Telekom Hizmetleri şirketinin ortağı oldu.

 2004 yılında Intelicom Solutions Ltd’i bünyesinde çalışmalarını sürdürdü. 2005 yılında Bir dönem Star Medya Grubu ardından TürkMedya’ya geçen ve günümüzde Esmedya olarak faaliyet gösteren medya şirketinde oyun teknolojileri alanında görev aldı.

2007 yılında BidPlaza projesinde CEO ve ortak olarak görev aldı. 2009 yılında dünyada ilk sosyal bahis sitesi olarak Tuttur.com’u kurdu. 2012 yılında Isteoyun.com adlı siteyi faaliyete geçirdi. Ardından 2013 yılında bwin.party dijital eğlence platformunu kurdu. Aynı yıl Mutlu Dökümhane projesini yazdı. 2014 yılında Kapgel.com projesi ile yeni bir ufuk açtı.

Günümüzde Saran Online CEO’su olarak açlışmalarını sürdüren Sadok Kohen dünya devi Samsung için uygulamalar yazdı.  2015 yılında Betbull projesi ile ortaya çıkan Sadok Kohen son 20 yıldır bilişim sektöründe çalışmaktadır.

Sadok Kohen boyu, kilosu ve burcu?

Sadok Kohen boyu 1.82 cm kilosu 84 kg ve burcu Boğa. 

Sadok Kohen kimin oğlu, Sadok Kohen babası kimdir?

Sadok Kohen  Sami Kohen’in oğludur. Sami Kohen gazeteci Albert Kohen’in oğludur.

Sadok Kohen eşi kimdir, çocukları var mı?

Sadok Kohen eşi Türk yazar psikolog Azra Kohen’dir. Fİ, Çİ, Pİ kitaplarının yazarı Azra Kohen kitaplarında Akilah Azra Sarızeybek adını kullanmıştır. Sadok Kohen Azra Kohen 2001 yılında evlendi. Bu evliliklerinden bir erkek çocukları bulunmaktadır.

Sdok Kohen İnstagram ve Linkedin hesaplarına ulaşmak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!