GÜNCEL

Oya Alasya

Oya Alasya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Oya Alasya Zeki Alasya’nın eşidir. 4 Temmuz 1949 senesinde İstanbul’da doğmuştur. 2021 yılı itibarı ile 72 yaşındadır. Gerçek adı Oya Mellla olan Oya Alasya Köyden İndim Şehre, Salak Milyoner isimli sinema filmlerinde hayat verdiği Himmet’in Karısı tiplemeleri ile büyük bir çıkış yakaladı.  

Oya Alasya hayatı ve biyografisi

Oya Alasya 4 Temmuz 1949 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluk yılları ve gençliği İstanbul’da geçti. Lise yıllarında tiyatroya ilgi duydu. Mesleğini oyunculuk üzerine kurgulamaya başladı. 1968 yılında Zeki Alasya ile yollarının kesişmesi ile hayatı bir anda değişmeye başladı. Uzun süren birlikteliklerini evlilikle sonuçlandırdı. Oya Alasya Zeki Alasya ile olan evliliğinden Zeynep ismine bir kız çocukları dünyaya geldi.

Oya Alasya 1970 yılında ilk kez Kapıcının Kızı sinema filmi ile oyunculuk kariyerine adım attı. Aynı yıl Üç Gelin Altı Damat, Tamam mı Devam mı, sinema filmlerinde rol aldı. 1972 yılında Sev Kardeşim sinema filminde rol aldı. En büyük çıkışını 1974 yapımı Köyden İndim Şehire ve aynı yıl çekilen Salak Milyoner sinema filmleri ile gerçekleştirdi.

Oya Alasya 1974 yılından itibaren sinema kariyerine son verdi ve ekranlardan uzaklaştı. Bebek koleksiyonu hastalığı neden ile eşi Zeki Alasya ile de yolları ayrıldı. Oya Alasya 1987 yılında Zeki Alasya’dan boşandı. Oya Alasya torunu Ali Göltekin Zeki Alasya’ya çok benzetilmektedir

Zeki Alasya Oya Alasya ile evliliklerini noktaladıktan sonra  ikinci kez Türkiye 2. Güzeli Sema Yunak ile evlendi.  Ancak bu evlilik uzun ömürlü olmadı. 2008 yılında kendisinden 35 yaş küçük sevgilisi Jülide Adak ile nikah masasına oturdu.  Oya Alasya yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Oya Alasya Zeki Alasya’nın neyi, Zeki Alasya eşi Oya Alasya kimdir, son hali, gençliği, şimdik hali, oynadığı diziler, filmler, kızı, torunu vikipedi bilgilerini oluşturduk.

Oya Alasya boy kilo yaş ve hangi burç?

Oya Alasya boyu 1.65 cm kilosu 72 kg burcu Yengeç.

Oya Alasya dizi ve filmleri

Oya Alasya hangi dizilerde oynadı? Tüm sinema filmleri aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • 1974 Salak Milyoner
  • 1974 Köyden İndim Şehire
  • 1972 Sev Kardeşim
  • 1970 Tamam mı Devam mı
  • 1970 Üç Gelin Altı Damat
  • 1970 Kapıcının Kızı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!