Mide botoksu fiyatı nedir 2021?

0
6288
mide botoksu fiyatı nedir

Mide botoksu nedir?

Sağlık bölümümüzde mide botoksu nedir? Kimler mide botoksu yaptırabilir? Mide botoksu yaptıran hastaneler ve doktorlar, mide botoksu ile zayıflayanların yorumları, mide botoksu sonrası beslenme ve korunma yöntemleri ve de mide botoksu fiyatları nedir, devlet hastanesi mide botoksunu karşılıyor mu gibi soruların yanıtlarını siz değerli okuyucularımız için cevaplayacağız.

Mide botoksu tanımına geçmeden önce botoks kas gevşetici bir ilaçtır. Sadece kozmetik alanlarda değil, aynı zamanda aşırı terleme, nörolojik bozukluklar, migren ve ağrı tedavisi durumlarında da başarıyla uygulanan yöntemler arasındadır. Kozmetik alanda kullanılan botoks nasıl ki en fazla 6 ay ömrü varsa botoksun uygulandığı her alanın etkisi de en fazla 6 aydır. Botoks aktif madde botulinum toksini tip A içerir ve kaslara, mesane duvarına veya cildin derinliklerine enjekte edilir. Enjekte edilen kaslardaki sinir uyarılarını kısmen bloke ederek ve bu kasların şiddetli kasılmalarını azaltarak çalışır. Mide botoksu ise mideye enjekte edilen botoksun maddesinin midede açlık hissini azaltması ve mide duvarını felç ederek yeme içme isteğini azaltası işlemidir. Böylece bireyler işlemden sora günlük yeme içme isteklerinden 5-6 ya kadar vazgeçmektedir. Bu süre zarfında da bireyler diyet programları ile beraber kolayca kilo verebilmektedirler.  

Mide botoksu yaptıran ünlüler kimler?

Türkiye ve dünyada aşırı kiloların önüne geçmek için geliştirilen Mide botoksu uygulaması ülkemizde özellikle de sanat camiasında Safiye Soyman, Nur Ertürk gibi mide botoksu yaptıran ünlülerde çok ciddi değişimler meydana getirmiştir.

Nur Ertürk - Safiye Soyman - Mide Botoksuile kilo verdi

Mide botoksu ile zayıflama

Obezite giderek artan bir sağlık sorunudur ve birçok kronik hastalığın önünü açmaktadır. Bu konuda son trend mide botoksu. Gastrik Botoks ile aşırı kilolardan kurtulmak mümkündür, bu da yaşam kalitesini olumlu yönde etkiler! Özellikle, vücut kitle indeksi (BKİ) 30 yaşın altındaki aşırı kilolu hastalar için mide botoksu işlemi oldukça idealdir. Mide botoksu, mide çıkış bölgesindeki belli noktalarda endoskopik olarak uygulanır. Bu, işlem karın kaslarını gevşetir ve akıntıyı geciktirir ve doyma süresini uzatır. Botox ayrıca açlık hissine neden olan grelin hormonunu da baskılar. Sonuç olarak, yiyecek ihtiyacı uzun süreli yavaşlar. Bu 15 dakikalık prosedürün etkisi 6 ay sürer ve hiçbir yan etkisi yoktur. Ülser ve gastrit gibi mide problemleri olan hastalarda, bu semptomlar tedavi edildikten sonra uygulanması gerekmektedir. İşlem sonrası hasta için özel bir diyet programı oluşturulur. Diyet yapan hastaların 5 ayda yaklaşık 10-15 kilo kaybettiği tespit edilmiştir. Mide botoksu yöntemin başarı oranı yan etkilerin olmaması ve kısa bir süre içinde etkili olması nedeniyle pek çok birey tarafından tercih edilmektedir.

Mide botoksu hangi doktor yapar?

Mide botoksu işlemi cerrahi bir işlem değildir. Yani ameliyat değildir. Tıp camiasında işlem olarak adlandırılan uygulamayı (Genel Cerrahi, Obezite Cerrahisi, Metbolik ve Bariatrik Cerrahi, Obezite ve Metabolik Cerrahi, Medikal Estetik Uzmanı, Genel Cerrah ve Estetik Cerrahi Uzmanı) unvanına sahip tüm doktorlar yapabilir.

Mide botoksu diyet ile desteklenmesi gereken bir işlemdir.

Mide botoksu için doktor seçimine dikkat!

İşlemin basitliğine ve cerrahi bir insizyon veya büyük bir ameliyat gerektirmeyen basit bir enjeksiyon gibi görünmesine rağmen, Botox’u mideye enjekte etmek, güvenilir bir doktor tarafından yapılması gereken gereken hassas bir prosedürdür Botox enjeksiyonları genellikle güzellik salonlarında veya halka açık yerlerde yaygındır. Doktorlardan başka hiç kimsenin midenizi veya yüzünüzü enjekte etmesine izin vermeyin. Doktorunuzla konuşun ve ona probleminizi, geçmişinizi, önceki kilo verme girişimlerinizi, mideyi Botox’a enjekte etme fikrinizin nedenini, diğer seçeneklerinizi belirtin.

Mide botoksu adayları kimlerdir?

Botoks enjeksiyonu için en büyük adaylar aşırı kilo problemi olan kişilerdir. Çeşitli diyet listeleri, sporla, yüzme ve benzeri yöntemlerle kilo veremeyen adaylar mide botoksuna başvurarak ideal kilolarına ulaşabilirler. Zaman zaman bireyler ortalama 5-10 kilo vermek için mide botoksu işlemine başvurmaktadır. Ancak bu durum pek çok uzman tarafından uygun bulunmamaktadır. 5-10 kilo fazlası olan bireyler kilolarını diyet listeleri ve yorucu olmayan sporlarla kolayca verebilirler.

Mide botoksu nasıl yapılır?

Mide botoksu işlemi oldukça basit bir işlemdir. İşlem 15 dakika sürmektedir. Endoskopik yöntemle uygulan mide botoksu işlem sona erdikten sonra kişi rutin yaşamına geri dönebilir ve yeme içmesine devam edebilir.

Mide botoksu kimlere yapılmaz?

Mide botoksu yaş olarak 60 yyaş ve üstüne uygulanması uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Mide botoksu, vücut kitle indeksi 35’ten küçük, bireylere uygulanabilir. Bu nedenle mide botoksu uygulamasından yararlanabilmek için öncesinde mutlaka bir Genel Cerrahi uzmanına muayene olmanız gerekmektedir.

Mide Botoksu ile zayıflayanlar

Mide botoksu sonrası beslenme

Mide botoksu işleminden sonra diyet listenizde verilmektedir. Bireylerin işlem sonrasında iştahında azalma, açlık hissi gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmaktadır. Ancak mide botoksu sonrası beslenme de kilo vermede oldukça etkilidir. Mide botoksu sonrası beslenme genellikle daha çok sıvı beslenme ile desteklenmektedir. İşlem sonrası diyet listesine sadık kalınmaması durumunda kiloların geri alınması kaçınılmazdır.

Mide botoksu diyeti

Mide botoksu diyeti işlemle birlikte 6 aylık bir diyeti içermektedir. Mide botoksu diyeti protein ağırlıklı ve daha çok sıvı besinlerle yapılmaktadır. Doktorunuz işlem sonrasında size en uygun diyet listesini paylaşacaktır.

Mide botoksu yapan hastaneler

Mide botoksu yapan hastaneler işlemin yeni olması nedeniyle her hastanede yapılmamaktadır. Bulunduğunuz bölgede mide botoksu yapan hastaneleri araştırarak en iyi Genel Cerrahi uzmanına işleminizi yaptırabilirsiniz.

Mide botoksu devlet karşılıyor mu?

Mide botoksu işlemi devlet hastanelerinde yapılmaktadır. İşlemin bir kısmını SGK karşılamaktadır. Ancak ne kadarını karşıladığı ilgili devlet hastanesinden öğrenilebilir.

Mide botoksu fiyatı nedir?

Mide botoksu fiyatları 2021 itibari özel hastanelerde işlem ücreti ile 3 bin TL ile 5 bin TL arasındadır.

Mide botoksu zararları var mı?

Mide botoksunun midede şimdiye kadar herhangi bir zarara neden olduğu saptanmamıştır.

Mide botoksu ile zayıflayanlar

Mide botoksu ile zayıflayanlar arasında şimdiye kadar ünlüler yer almaktadır. Bu ünlüler arasında sanatçı Safiye Soyman ve Nur Ertürk bulunmaktadır.

Mide botoksu yorumları

Mide botoksu yorumları arasında en çok endişe ve kaygı yaratan durumlardan birisi de ilk 4 ay içinde verilen kiloların yeniden alınmasıdır. Bu nedenle mide botoksu uygulaması yapan kişilerin diyet listelerine de sadık olmaları gerekmektedir. Mide botoksu sonrası beslenmeye de özen göstermeleri gerekmektedir.

Mide Botoksu zararları

Mide botoksu hakkında en çok merak edilen sorular?

Mide botoksu hakkında en çok merak edilen sorular ve yanıtları aşağıda yer almaktadır.

Mide Botoksu kimler için uygundur?

Mide botoksu midesinde herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan, 60 yaşını aşmayan ve vücut kitle indeksi 35’ten küçük kişilere kolayca uygulanabilen bir işlemdir. Ayrıca obezite hastaları da işlemden yararlanabilmektedir.

Mide botoksunun yan etkileri var mı?

Mide botoksunun kimsi olarak yen etkileri elbet mevcuttur. Ancak bu yan etkiler bilinen rutin etkilerdir ve hayati bir risk taşımamaktadır.

Mide botoksunun kilo verdirme garantisi var mıdır?

Mide botoksu işlemi ilk 4 ayda kolayca kilo verilmesine neden olan bir işlemdir. Kişi mide botoksu işlemi ile diyet listesine uyduğu takdirde kilo verebilir. Uymadığı takdirde işe yaramadığı bazı hastalarda tespit edilmiştir.

Mide botoksu işlemi ne kadar süre, hastanede yatmak gerekli midir?

Mide botoksu yalnızca bir işlemdir. 15 dakika ile 20 dakika sarsında sürmektedir. Hastanede yatmayı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Mide botoksu midede kalıcı hasar oluşturur mu?

Mide botoksu uzmanlar tarafından tek seans olarak ölçeklendirilmiştir. Botoks etkisi 6 aydır. Bundan sonraki seanslar uzmanlar tarafından midede kalıcı hasarlara yol açabileceğinden tek seans üzerinden işlem yapılması uygun görülmüştür.

Benim bağırsaklarım zaten tembel, botoks ile daha fazla şişkinlik yaşar mıyım?

Mide botoksu işlemi her ne kadar basit bir uygulama olarak görülse de işlem öncesinde mide ve bağırsak alanlarında tedavi yapıldıktan sonra işlemin yapılması uzmanlar tarafından tercih edilmektedir.

Botoks vücuduma dağılır mı?

Botoks yalnızca işlem yapılan alanlarda etki eder. Diğer alanlar bu işlemden bağımsızdır.

Gebelerde ve emzirenlerde uygulanabilir mi?

Gebelerde ve emziren annelerde anne sütü ve vitamin değerleri baz alındığında işlem uygun görülmemektedir.

Mide Botoksu uygulamasından beklenti nedir?

Mide botoksu uygulamasında temel beklenti 6 ay içinde 10 ila 15 kilo arası sağlıklı kilo vermektir. Uygulamanın en cazip yönü ise ameliyat olmamasıdır.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Mide botoksu sonrasında beslenme en önemli etkendir. Mutlaka uzman diyetisyen listesine uyulması gerekmektedir. Aksi halde verilen kilolar geri alınabilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz.