GÜNCEL

Gazeteci Metehan Demir kimdir?

Metehan Demir kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Gazeteci Metehan Demir kimdir? Aslen nereli? Hangi gazetede yazıyor? Hangi kanalda?Metehan Demir şu anda nerede yazıyor? Metehan Demir’in eşi kim? Kariyer yolculuğu nasıl başladı? Metehan Demir kitapları, çalıştığı gazete, dergi ve TV kanallarına ilişkin tüm bilgiler sizlerle. Biyografi bölümümüzde usta gazeteci, yazar ve TV yorumcusu Metehan Demir hakkında bilgiler vereceğiz.

Metehan Demir hayatı ve biyografisi

Türk Televizyoncu, Köşe Yazarı, Gazeteci Metehan Demir 1969 yılında Balıkesir Edremit’te dünyaya geldi. Eğitim hayatına doğduğu memleketinde başladı. İlk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra lise eğitimini tamamlamak için İzmir’e geldi. Burada İzmir Atatürk Lisesini başarı ile tamamladı. Daha sonra Hava Harp Okulu’nu kazanarak 1990 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu. Takvimler 1994 yılını gösterdiğinde Hava Kuvvetlerinden ayrılarak başkent Ankara’da Turkish Daily News’de gazetecilik yapmaya başladı. Medya ve gazetecilik kariyeri de bu şekilde başlamış oldu.  6 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Savunma ve Diplomasi alanında muhabirlik yaptı. 2003 yılında bu görevden ayrıldı. 2003 Londra Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlüğü görevine getirildi. Aynı yıllarda Londra’ya giderek Savaş Etüdleri Yüksek Lisans diplomasını aldı. Metehan Demir 2005 ile 2007 yılları arasında Sabah Gazetesi Ankara Temsilciliği Yardımcısı ve Sabah Ankara Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü ve Köşe yazılılığı yaptı. Pek çok üst düzey bürokrat ve yönetici ile röportajlar gerçekleştirdi. “Abdullah Öcalan’ın Suriye’den Moskova’ya kaçırılışı, Suriye Başkan Yardımcısı Abdülhalim Haddam’ın Abdullah Öcalan’ın kaçışı, Türk-İsrail askeri ilişkileri gibi dönemin en önemli haberlerini ülke ve dünya gündemine taşıyan isim oldu.  Gazeteci Metehan Demir Egemen Bağış ile “Bakara-Makara” olarak bilinen tape ile uzun bir dönem sosyal medyada konuşulan isim oldu. Bir dönem Best FM’de “Günün Özü” programını hazırlayıp sunan Metehan Demir 2015 yılında Habertürk TV’de yayınlanan “Gün Başlıyor” ekibinin kadrosuna katıldı. Metehan Demir, CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Parametre” programının yorumcuları arasında da yer alan isimlerden oldu.

Gazeteci Metehan Demir, aynı zamanda 27 Nisan tarihinde gece yayınlanan ‘e-muhtıra’ olarak adlandırılan TSK bildirisini ilk duyuran gazetecidir. Amerika dergsis Aviation Week’te 5 yıl Türkiye temsilciliği yapan isim oldu. 2008 yılında Hürriyet Ankara Temsilciliği görevine getirildi.  Metehan Demir, 2010 ile 2013 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya devam etti. 2014 yılında Metehan Demir’in annesi Kimya öğretmeni Huldiye Demir, Balıkesir’in Edremit ilçesinde AK Parti’den 1. sıra kontenjandan meclis üyeliğine aday oldu. Metehan Demir günümüzde yazılarını yazmaya devam etmekte, çeşitli ulusal televizyon programlarında yorumcu olarak yer almakta ve TV100 ekranlarında “Metehan Demir’in Salı Konukları” adlı TV siyaset programı ile siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor.

Metehan Demir boyu, kilosu, burcu?

Metehan Demir boyu 1.70 cm kilosu 84 kg burcu bilinmiyor.

Metehan Demir’in eşi kim? Çocuğu var mı?

Metehan Demir evlidir. Eşi Deniz Demir’dir. Çift 1 çocuk sahibidirler.

Metehan Demir fotoğrafları

Metehan Demir fotoğrafları aşağıda yer almaktadır.

Metehan Demir Twitter hesabı

Metehan Demir Twitter hesabı için tıklayın.

Metehan Demir çalıştığı gazete ve TV kanalları

Metehan Demir çalıştığı tüm TV ve gazeteler, online mecralar aşağıda güncel olarak yer almaktadır.

  • 2019 TV100 Metehan Demir’in Salı Konukları – TV siyaset programı
  • 2016 Super Haber Köşe Yazarı
  • 2015 Habertürk TV Gün Başlıyor
  • 2010-2013 Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi
  • 2012 Best FM Günün Özü
  • 2008 Aviation Week Türkiye Temsilciliği
  • 2005-2007 Sabah Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı ve Yayın Koordinatörlüğü
  • 2003 Londra Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlüğü
  • 1997-2003 Hürriyet Gazetesi
  • 1994 Turkish Daily News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!