GÜNCEL

Melisa Aslı Pamuk

Melisa Aslı Pamuk kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Melisa Aslı Pamuk güzel model ve oyuncunun hayatına ilişkin güncel bilgiler hayatı ve biyografisi sizlerle. Melisa Aslı Pamuk aslen nereli, kaç yaşında, boyu ve kilosu, hangi dizilerde rol aldı, ikizi var mı, sevgilisi kim, estek oldu mu? Miss Turkey güzellik yarışması ile adını duyuran ve daha sonra rol aldığı dizi ve filmlerle kariyerini inşa eden Melisa Aslı Pamuk günümüzde dizi ve film çalışmalarına devam etmektedir.

Melisa Aslı Pamuk hayatı ve biyografisi

Dizi, sinema oyuncusu, model ve manken Melisa Aslı Pamuk L’Oréal Paris Miss Turkey 2011 yarışması birincisidir. Melisa Aslı Pamuk 14 Nisan 1991 yılında Hollanda’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Amsterdam’da start verdi. Memleketi aslen Hatay’dır. İskenderun’lu olan Melisa Aslı Pamuk ortaöğretimden sonra üniversite eğitimine Amsterdam Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yurtdışında devam etti. Üniversite sıralarındayken katıldığı L’Oréal Paris Miss Turkey 2011 yarışmasında birinci olması ile hayatı bir anda değişmeye başladı. Kısa süre modellik ve mankenlik yapan güzel oyuncu kameraların önüne geçmeden önce Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk eğitimi aldı.

Melisa Aslı Pamuk boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi

Melisa Aslı Pamuk ilk ekran deneyimini 2004 yılında Det Zit Wel Snor filminde rol alarak adım attı. Ülkemizde ise Her Sevda Bir Veda dizinde rol alarak kariyerini şekillendirmeye başladı.

Kara Sevda, Kurt Seyit ve Şura,  Yer Gök Aşk, Ulan İstanbul ve Çarpışma gibi dizilerde yıldızı parlayan Melisa Aslı Pamuk beyazperde de ilk kez 2012 yılında G.D.O. Karakedi filminde rol aldığı Elmas rolü ile boy gösterdi.  

2017 yılında 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar ödülünü aldı. 2018 yılında Çarpışma adlı dizide Cemre rolüne hayat verdi. 2020 yılında Yeni Hayat dizisinde Yasemin rolünü canlandırdı. 2020 yılında Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit filminde oynadı. 2021 yılında ise Kırmızı Oda dizisinde Şehrazat rolünü canlandırdı.

Melisa Aslı Pamuk sevgilileri

Melisa Aslı Pamuk magazin gündeminde sevgilileri ile de yer aldı. Çağatay Ulusoy, ardından Alperen Duymaz ile sevgili olduğu yönünde iddialarla beraber, Adnan Oktar programına katılması ve Tolga Sala ile sevgili olması ile epey gündeme geldi. 2019 yılında Oğuzhan Özyakup ile ismi anıldı. Güzel oyununu günümüzde dizi çalışmalarını sürdürmektedir.

Melisa Aslı Pamuk boy kilo ve burcu

Melisa Aslı Pamuk boyu 1.76 cm kilosu 56 kg ve burcu Koç.

Melisa Aslı Pamuk dizileri ve filmleri

 • 2021 Kırmızı Oda (Şehrazat)
 • 2020 Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit
 • 2020 Yeni Hayat (Yasemin Karatan)
 • 2018 Çarpışma (Cemre Gür)
 • 2015 Kara Sevda (Asu)
 • 2014 Ulan İstanbul (Zeynep)
 • 2014 Kurt Seyit ve Şura (Ayşe)
 • 2014 Her Sevda Bir Veda (Azade)
 • 2014 Asla Vazgeçme
 • 2012 G.D.O. Karakedi (Elmas)
 • 2012 Yer Gök Aşk (Sevda)
 • 2004 Dat zit wel snor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!