GÜNCEL

Leya Kırşan kaç yaşında, nereli, boyu, dizileri, sevgilisi?

Leya Kırşan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Leya Kırşan dizi, sinema, reklam ve aynı zamanda çocuk televizyon oyuncusudur.  23 Mayıs 2008 yılında İstanbul’da doğmuştur.  Oyunculuk kariyerine 4 yaşında başlayan Leya Kırşan 2018 yılında TRT televizyonunda Tozkoparan dizisinde canlandırdığı Elif rolü ile en büyük çıkışını yakaladı.

Leya Kırşan hayatı ve biyografisi

Leya Kırşan 23 Mayıs 2008 tarihinde İstanbul’da 2 çocuklu bir ailede doğdu. Leya Kırşan bir ablası bulunmaktadır. Leya Kırşan’ın ismini babası koymuştur. Leya kelime anlamı ise; “dostluğu ve içtenliği bağlı olan kimse” anlamındadır. Öğrenim hayatına İstanbul’da başlayan Leya Kırşan 8. sınıf öğrencisidir. Günümüzde ortaöğretim hayatına devam etmektedir. Leya Kırşan’ın yeteneklerini anaokulu öğretmeni fark etmiştir. Bu durumu annesine ileten anaokulu öğretmeni Leya Kırşan’ın oyunculuk yapmasına büyük destek sağlamıştır. Leya Kırşan oyunculuk yapmaya 4 yaşında başladı. İlk etapta reklam filmlerinde rol aldı. Sütaş Tatlım ve İnternet Reklamı ilk deneyimleri arasında yer almaktadır.

Leya Kırşan dizilerde ise ilk defa 2014 yılında Hayat Yolunda isimli dizide Ecem karakteri ile başladı. 2014 yılında başka bir yapımda daha rol adlı. Maral dizisinde Maral’ın Çocukluğunu canlandırdı. 2015 yılında Eve Dönüş filminde Elif rolünde oynadı.  2017 yılında Adı Efsane dizisinde Zeynep rolüne hayat verdi. Aynı yıl içinde 2017 yılında Payitaht Abdülhamid dizisinde Güzide rolünü oynadı. Leya Kırşan kuşkusuz en büyük çıkışını 2018 yılında Tozkoparan dizisinde Elif rolü ile yaptı. 2021 ve 2022 sezonlarında Tozkoparan İskender devam serisinde Elif rolü ile oyunculuğunu sürdüren Leya Kırşan voleybol en sevdiği spor iken en sevdiği ders Matematik ve vazgeçemediği yastığıdır. En sevdiği renk Mor ve en sevdiği yemek kuru fasulye ve pilavdır. Bir gün süper gücü olursa uçmayı düşündüğünü söylemiştir. Leya Kırşan Aras Bulut İğnemli ile birlikte abi-kardeş rolünde oynamak istediğini açıklamıştır.

Dizi film çalışmalarının yanı sıra güzel oyuncu Leya Kırşan bir dönem arkadaşı Deniz Erayvaz’ın youtube kanalına konuk oldu. Youtube kanalında LGS maratonu videosu izlenme rekorları kırmıştır. Leya Kırşan’ın saç rengi Kahverengi, göz rengi Mavi.  Fenerbahçeli olan Leya Kırşan 2022 yılında Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde poz verdi. 2023 yılında Tozkoparan İskender Müzikali’nde Elif rolü ile Maslak Tim Show Center’da sahne aldı.

Leya Kırşan boy kilo ve hangi burç?

Leya Kırşan boyu 1.56 cm kilosu 31 kg ve burcu İkizler.

Leya Kırşan sevgilisi

Leya Kırşan sevgilisi kim?

Leya Kırşan Yağız Kılınç sevgili mi? Leya Kırşan sevgilisi kim? Bu konuda henüz bir bilgi yoktur.

Leya Kırşan dizileri ve filmleri

Leya Kırşan oynadığı diziler? Leya Kırşan hangi dizilerde oynadı?

  • 2023 Tozkoparan İskender Müzikali (Elif)
  • 2022 Tozkoparan İskender (Elif)
  • 2018 Tozkoparan (Elif)
  • 2017 Payitaht Abdülhamid (Güzide)
  • 2017 Adı Efsane (Zeynep)
  • 2015 Eve Dönüş (Elif)
  • 2014 Maral (Maral’ın çocukluğu rolü)
  • 2014 Hayat Yolunda (Ecem)

Leya Kırşan en popüler sorgular arasında: Leya Kırşan ablası, kaç yaşında, boyu, kimdir, tv dizileri, videoları, Yağız Kılınç ile sevgili mi? LEYA Kırşan ne demek? Tozkoparan iskender Elif Leya Kırşan WhatsApp Numarası? Leya Kırşan Cemre Baysel kardeş mi? Leya Kırşan Alp Kırşan’ın nesi oluyor? Sorguları yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!