GÜNCEL

Leon Bubi Rubinstein

Leon Bubi Rubinstein kimdir, kaç yaşında, nereli?

Leon Bubi Rubinstein Ermeni asıllı Türk işadamıdır. 1 Ocak 1938 tarihinde İstanbul’da doğdu. 83 yaşındadır. Yeşilçam ve Türk Sineması’nın ünlü aktrislerinden Filiz Akın ile 1982 yılında evlenmesinin ardından tanınmaya başladı. Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın evliliği Türkiye’den uzak Fransa’nın başkenti Paris’te 11 yıl sürdü. Leon Bubi Rubinstein ve Filiz Akın 1993 yılında karşılıklı olarak yollarını ayırdı ve boşandı.

Leon Bubi Rubinstein hayatı ve biyografisi

Leon Bubi Rubinstein 1 Ocak 1938 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk yılları Fatih’te geçti. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Lise eğitiminin ardından üniversite eğitimine Fransa Paris’te sürdürdü ve ardından 1970’li yılların sonlarında Türkiye’ye geri döndü.

Leon-Bubi-Rubinstein-ve-Filiz-Akın

Leon Bubi Rubinstein 1964 yılında ünlü film yapımcısı Türker İnanoğlu ile evlenen ve 10 yıl süren evliliklerinin ardından 1974 yılında boşanan Filiz Akın ile 1975 yılında tanıştı. Bu yıllarda Filiz Akın eski eşi Türker İnanoğlu aşk hayatında yeni bir yelken açmış ve dönemin güzeller güzeli oyuncusu Gülşen Bubikolğlu ile aşk yaşıyordur. Türker İnanoğlu ve Filiz Akın’ın 10 süren evliliklerinden 20 Ağustos 1965 tarihinde oğulları İlker İnanoğlu dünyaya geldi. Oğlu İlker İnanoğlu 17 yaşındayken boşandı.

Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın 1982 yılında nikah masasına oturdu ve İstanbul’da evlendi. 1982 yılında Filiz Akın ile evlenen Leon Bubi Rubinstein evliliklerini ve hayatlarını Fransa’da Paris’te sürdürmeye başladı. Leon Bubi Rubinstein ve Filiz Akın evliliği de tıpkı Filiz Akın’ın  ilk evliliğinde olduğu gibi 11 yıl sürdü. Ancak Leon Bubi Rubinstein ve Filiz Akın çocukları olmadı.

Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın ile yollarını ayırdıktan sonra yaşamına Fransa’da devam etmeye karar verdi. Filiz Akın ise İstanbul’a döner dönmez ayağının tozu ile dönemin Mit Müsteşarı Sönmez Köksal ile ilişkiye başladı. Filiz Akın Sönmez Köksal 1994 yılında nikah masasına oturdu ve evlendiler.

Filiz Akın ilk evliliğini ünlü film yapımcısı Türker İnanoğlu ile gerçekleştirdi. İkinci evliliğini Leon Bubi Rubinstein ile gerçekleştirdi. Her iki evliliği de 10 yıl kadar sürdü. Aşk hayatında aradığı mutluluğu üçüncü evliliğinde bulan Filiz Akın 1994 yılında eski Mit Müsteşarı Sönmez Köksal ile evlendi. Günümüzde bu evlilik devam etmektedir.

Leon Bubi Rubinstein Wikipedia ve Vikipedi bilgileri hakkında

Leon Bubi Rubinstein Wikipedia ve Vikipedi bilgileri kısıtlı bilgilerle donatılmıştır. Leon Bubi Rubinstein FilizAkın ile olan evliliği basın organlarından uzak tutulmuştur. Leon Bubi Rubinstein kimdir, fotoğrafları,  resmi, Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın eski eşi aşk hayatları, vikipedi ve wikipedia bilgilerini konu edindik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!