SAĞLIK

Lazerle göz çizdirme ameliyatı fiyatları 2022?

Lazerle göz çizdirme ameliyatı hakkında!

Lazerle göz çizdirme ameliyatı hakkında kapsamlı bilgileri bulabilirsiniz. Lazerle göz çizdirme ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermektedir. İşte Lazerle göz çizdirme ameliyatı hakkında bilmeniz gereke önemli hususlar.

Göz çizdirme nedir?

Göz çizdirme; görme fonksiyonlarını kaybetmiş göz retinasına yapılan işlemler sonucunda gözün yeniden eski işlevini kazanması durumudur.

Göz çizdirme ameliyatı yapan hastaneler?

Ülkemizde en iyi göz hastaneleri arasında Veni Vidi Göz Hastanesi, Dünya Göz Hastanesi,  İstanbul Göz Hastanesi, Batı Göz Hastanesi, Kudret Göz Hastanesi,  Göz Vakfı, Avrupa Göz, Odak Göz, Özel Uğur Göz Hastanesi, Era Göz Hastalıkları Merkezi, Yaylalı Göz Hastanesi, Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çağın Göz Hastanesi, Retina Göz Hastanesi, Çukurova Göz, Özel Ekol Göz, Maya Göz, Özel İnci Göz, Özel Karşıyaka Göz, Özel Vizyon Göz Hastanesi, Sistem Göz, Ankasu Göz Hastalıkları Merkezi  ve Anatakya Göz hastanesi yer almaktadır.  

Göz çizdirme ameliyatı

Çağımız bilişim ve teknoloji çağı. Öyle ki bilgisayar, akıllı telefonlar, tabletler hayatımızın mekezinde yer alıyor. Hal böyle olunca göz hastalıklarından korunmak da giderek zorlaşıyor. Günlük hayatımızda evde, sokakta, toplu taşıma araçlarında, iş yerimizde elimizden düşürmediğimiz telefonlar, gece uyumadan vedalaşamadığımız akıllı cihazlar ve tabletler göz problemlerini de beraberinde getirmeye başladı. Ülkemizde yapılan son ankete göre (2019 Kasım ayı) Her 5 kişiden 3’ünde görme bozukluğu tespit saptanmıştır. Uzmanlar teknoloji ve dijital çağın çocukları olarak adlandırdığı günümüz bebeklerini ilerleyen yıllarda çok büyük bir tehlikenin beklediği konusunda hem fikir. Çünkü 6 aylık bebeklerle 2 yaş arası çocuklarda telefonda video izleme çok ciddi göz sorunlarına neden olabileceği öngörülmektedir.

Göz çizdirme ameliyatı yaşı?

Gözümüz sadece teknoloji ile savaşmamaktadır. Aynı zamanda yiyecekler ve besin değerlerli de gözümüz için risk taşımaktadır. İnsanların sosyal hayatları ve iş gücü de görme ile ilgili sorunları tetiklemekte, meslek hastalıkları birçok etkenin önüne geçmeye başlamıştır. Gözlerimizde oluşan kayıp, gözlük kullanımı bir noktadan sonra yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemeye başlamaktadır. Bu durumda 2 seçenek ortaya çıkmaktadır. Yorgun ve kimyası bozulmuş gözlerle düşük standartlarda görmeye devam etmek ve diğer bir seçenek ise göz çizdirme ameliyatı ile tüm sorunlarda kurtulmak ve daha aydın bir dünyaya bakmak. Peki, bu mümkün mü? O halde hemen inceleyelim.

Göz çizdirme ameliyatı nasıl yapılır?

Gözünüzde yaşanan görme kayıplarına son vermek istediğinizde ilk işin iyi ve güvenilir bir göz hastanesi araştırması yapmak olduğunu biliyoruz. Bazen iyi bir göz hastanesi yetmeyebilir. Aynı zamanda iyi bir doktor da bulmak isteriz. Tüm bu araştırmaları yaparken diğer yandan maliyetleri de gözden geçirerek devlet hastanesi göz çizdirme fiyatlarında da bakmamızda fayda olur düşüncesi ile işler bir çıkmaza girdiğinde bu yazımız sizlere rehberlik edecektir.

Göz çizdirme ameliyatı nasıl yapılır?

Göz çizdirme ameliyatı sanıldığı gibi uzun saatler süren bir ameliyat değildir.  Göz çizdirme ameliyatı olmaya karar verdiğinizde ameliyathanede geçirdiğiniz süre ortalama 15 dakika ile sınırlıdır. Üstelik acı ve kesi hissi yoktur. Sadece 15 dakika içinde gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz. Göz çizdirme ameliyatı oldukça basit bir ameliyattır. Biraz daha ameliyat süreci hakkında bilgi verecek olursak; hastaneye muayeneye geldiğinizde doktorunuz göz topografi haritanızı talep edecektir. Bu işlemden sonra çeşitli göz ölçümleri yapılmaktadır. Bu ölçümlerle birlikte bazı testlere tabi tutulursunuz. Doktorunuz göz muayenesi yaparken göz tansiyonu, gözünüzün gücünü ve göz numarasını kontrol ederek notlarını bir kenara yazacaktır. Olası bir durumda eğer göz retinasında bir problem varsa doktor tarafından Argon lazer tedavisi adı verilen yöntem uygulanır. 

Böyle bir durumda ameliyatınız 1 ay gibi bir ertelemeye neden olabilir. Göz retinasında bir sorun olmaması durumunda da retinaya damlatılan damla sayesinde göz bebeğinden büyüme oluşarak göz ameliyata uygun bir hale gelir. Gözünüze takılan bir apart yardımı ile göz kırpması engellenerek işlemler başlanır. Bu süreçten sonra göz çizdirme doktorunuzun deneyimine göre en fazla 7 ila 12 dakika arasında sürecektir. Göz çizdirmek isteyenlere bir diğer mesajımız ise işlem esnasında hiçbir ağrının hissedilmemesidir. Ameliyatınız sona erdiğinde steril bir bez yardımı ile gözünüz bir müddet kapatılır.

Göz çizdirme ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilir?

Nihayet göz çizdirme ameliyatı sona erdi. Peki, bundan sonra nelere dikkat edilmelidir? Göz çizdirme ameliyatı sona erdikten sonra doktorunuzun tüm tavsiyelerine uyulması gerekmektedir. Genellikle ilk 24 saat tüm ameliyatlarda önemlidir. Ameliyat sonrasında;

  • İlk 24 saat dinlenmeniz tavsiye edilir,
  • Araç kullanılmaması tesviye edilir,
  • En az 36 saat işe gitmemek,
  • Bilgisayar, cep telefonu, televizyon, tabet v.b cihazlara ilk 24 saat içinde bakmamak,
  • Ameliyat sonrası oluşabilecek kaşıntıya karşın gözleri ovalamaktan çekinmek,
  • Göz çizdirme ameliyatı sonrası banyo, yüz yıkama gibi durumlarda en az 24 saat uzak kalmak gerekmektedir,
  • Ameliyat sonrası doktorunuz tarafından verilen damlanın zamanı geçirilmeden günde 2 kez aynı saat aralığı ile kullanılması gerekmektedir.

Göz çizdirme ameliyatı fiyatları

Göz çizdirme ameliyatı için ameliyat fiyatları hastanelerin ve doktorların durumuna göre şekillenmektedir. Göz çizdirme ameliyatı elbette göz hastanelerinde yapılması öngörülmektedir. Günümüzde pek çok özel hastanede, devlet hastanelerinde, eğitim ve araştırma hastanelerinde göz çizdirme ameliyatı yapılmaktadır.  İstanbul’da en büyük ve en iyi hastaneler arasında; Veni Vidi Göz Hastanesi, Göz Vakfı, Dünya Göz Hastanesi, Kudret Göz Hastanesi ve Batı Göz Hastanesi, Avrupa Göz, İstanbul Göz yer almaktadır.

Bunu yanında diğer şehirlerde de kaliteli göz hastaneleri yer almaktadır. Bu hastaneler; Odak Göz, Özel Uğur Göz Hastanesi, Era Göz Hastalıkları Merkezi, Yaylalı Göz Hastanesi, Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çağın Göz Hastanesi, Retina Göz Hastanesi, Çukurova Göz, Özel Ekol Göz, Maya Göz, Özel İnci Göz, Özel Karşıyaka Göz, Özel Vizyon Göz Hastanesi, Sistem Göz, Ankasu Göz Hastalıkları Merkezi ve Anatakya Göz Hastanesi’dir. Bazı hastanelerin göz çizdirme ameliyatı fiyatlarına bakacak olursak pandemi neden ile fiyatlarda değişiklik söz konusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu