Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2021

0
2517
kepçe kulak ameliyatı fiyat, kepçe kulak emliyatı yapan hastaneler ve operasyon hakkında güncel bilgi

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2021

Kepçe kulak yıllardır beklide kendinizden ve etrafınızdan gizleyemediğiniz, hatta aynalardan bakınca nefret ettiğiniz, okul çağlarında okul sıralarında alay konusu olduğunuz,  belki de çeşitli bantlar ve yapıştırıcılarla düzeltmek bile istemişsinizdir. Kız çocuklarında ve yetişkinlerde uzun saçla saklanan kepçe kulak, erkeklerde maalesef her zaman işe yaramamıştır. Eskiden olsa belki de çok meşakkatli ve pahalı bir işlem olacaktı kepçe kulak ameliyatı. Ancak günümüzde artık çok konforlu ve ucuz bir operasyon olan kepçe kulak ameliyatı 2021 güncel fiyatları, kepçe kulak ameliyatı yapan hastaneler, ameliyat süresi ve iyileşme sürecine dair tüm merak edilenleri sağlık bölümümüzde masaya yatırdık. İşte kepçe kulak ameliyatında dair tüm detaylar.

Kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak estetiği günümüzde yaygın olarak kullanılan bir cerrahi işlemdir. Çoğu kepçe kulak ameliyatı olmak isteyen bireylerin yaptığı ilk araştırma kuşkusuz kepçe kulak ameliyatının hangi yöntemlerle yapıldığı sorusudur. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Piyasada özellikle de estetik ve güzellik merkezlerinde iple kepçe kulak ameliyatının size başarılı bir sonuç getireceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Bu gün tüm dünyada kepçe kulak ameliyatı cerrahi olarak yapılmaktadır. Bunun temel nedeni ise işlem tekrarının olmaması ve garantili bir işlem olmasıdır. Aksi halde iple kepçe kulak ameliyatında kulakta deforme meydana gelebileceği gibi iple yapılan işlem sonrasında kulakta kepçelik geriye nüksedebilir. Bu nedenle en güvenli yol cerrahi işlemdir.

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılıyor?

Kepçe kulak ameliyatı neredeyse tüm hastanelerin KBB bölümünde ve plastik cerrahi ünitelerinde yapılmaktadır. Kepçe kulak ameliyatı için öncelikle randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Günümüzde pek çok hastane kepçe kulak ameliyatı öncesinde mükemmel sonuçlar için photoshop çalışması yapmaktadır. Böylece bireyler ameliyattan sonra nasıl bir kulak estetiği olacağını önceden görme şansını elde etmektedir. Bir diğer şans ise lokal anestezi ile yapılması nedeni ile ameliyatı canlı olarak izleyebilmeleri ve aynadan doktorla kulak mesafesinin kafa yapısı ile ne kadar yapışık olacağına karar vermesidir. Oldukça basit bir işlem olan kepçe kulak ameliyatında doktor tarafından kulağın aka kıkırdağından bir kesi atılarak bu kesi istenilen mesafeye göre yakınlaştırıldıktan sonra dikilmeye başlanır. Bu dikişler kaybolan cinsinden olduğu için kepçe kulak ameliyatı sonrasında iz bırakmamaktadır. Ameliyat her iki kulak için ortalama 3 saat sürmektedir. Bun sürece ameliyat hazırlıkları dahildir. Ameliyat sonrasında aynı günün akşamı taburcu olabilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatı sonrasında pek çok doktor 4 gün sürecek bir bandaj vermektedir. Bu bandajlar ilerleye 4 gün içinde alınmaktadır. Bundan sonraki süreç odlukça konforludur. En geç 2 hafta içinde ciddi bir iyileşme görülmektedir. Kepçe kulak ameliyatında en fazla 4 günden sonra bireyler normal işlerine geri dönebilmektedirler.

Kepçe kulak ameliyatı olanlar

Kepçe ameliyatı olanların büyük bir bölümüz ameliyat öncesinde yersiz endişelerinin olduklarını sonrada dile getirmişlerdir. Bireylerin üstünde kötü bir intiba bırakan ve özgüven eksikline neden olan kepçe kulak yalnızca saatler içinde sona erebilmektedir. Bu nedenle kepçe kulak artık bir kader değildir.

Kepçe kulak saç modelleri erkek

Erkeklerin kabusu olan kepçe kulak çoğu erkeğin kulağını saklaması için saç modellerine başvurduğu bilinmektedir. Kepçe kulak ameliyatı ile artık kulak kapatmak için önerilen saç modelleri ile veda edebilirsiniz.

Kepçe kulak ameliyatı yapan hastaneler

Kepçe kulak ameliyatı neredeyse günümüzde tüm hastanelerde yapılmaktadır. Bu nedenle ülkemizin neresinde olursanız olun tüm özel ve devlet hastanelerinde kepçe kulak ameliyatı olmak için görüşme randevusu alabilir ve ameliyat günü alabilirsiniz.

Kepçe kulak ameliyatını devlet hastaneleri yapıyor mu?

2014 yılı itibarı ile pek çok devlet hastanesinde kepçe kulak ameliyatı başarı ile yapılmaktadır. Ancak yapılan işlemlerin büyük bir bölümünü SGK karşılamamaktadır. Bir diğer olumsuz yanı ise devlet hastanelerinde erken randevu almak ve ameliyat günü kararlaştırmak çok zordur. Bu nedenle pek çok kişi kepçe kulak ameliyatı konusunda özel hastaneleri tercih etmektedir. Peki, özel hastanelerde kepçe kulak ameliyatı 2020 güncel fiyatları, ortalama fiyat aralığı kaçtır?

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2021

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2021 yılı itibari ile tüm özel hastanelerde 2 bin 400 TL ile 3 bin TL arasında değişmektedir. Eğer tek kulak için operasyon olacaksa bu fiyatın yarısı alınmaktadır. Devlet hastanelerinde ise 2021 kepçe kulak ameliyatı fiyatları 900 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz.