GÜNCEL

Kanat Tibet

Kanat Tibet kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kanat Tibet Kartal Tibet’in oğludur. Tibet’tir. 11 Mart 1964 senesinde İstanbul’da doğdu. 2021 yılı itibarı ile 57 yaşındadır. Annesinin adı Gündüz Tibet ve kardeşlerinin adı Kumru Tibet Aydın ve Civan Canova’dır. Civan Canova Kanat Tibet’in üvey kardeşidir. Kanat Tibet Tarkan: Gümüş Eyer” sinema filminde Tarkan’ın çocukluğunu canlandırmıştır.

Kanat Tibet hayatı ve biyografisi

Kanat Tibet 11 Mart 1964 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Öğrenimine İstanbul’da başlayan Kanat Tibet ardından eğitimine yurtdışında devam etti. Uzun yıllar Amerika yaşadı. Kardeşi Kumru Tibet İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir. Diğer üvey kardeşi Civan Canova’da oyuncudur. Günümüzde kariyerini sürdürmektedir. Kanat Tibet 1989’dan beri Kaliforniya’da yaşıyor. Günümüzde Sacramento’da lobici olarak görev almaktadır.

Kanat Tibet esi

Kanat Tibet kardeşi Kumru Tibet dışında babasının ve kardeşinin izinden giderek oyuncu olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini ise babası Kartal Tibet ile beraber rol aldığı ” Tarkan: Gümüş Eyer” sinema filmi olmuştur.

Kanat Tibet dizi film çalışmaların ağırlıklı olarak 1996 ile 2000 yılları arasında gerçekleştirdi. İstanbul Türkiye’de iki televizyon dizisinin yapımcılığını üstlenerek noktaladı. Kanat Tibet 1988 yapımı Kemal Sunal ve Nil Ünal’ın başrol olarak oynadığı “Sevimli Hırsız” sinema filminin senaristliğini yaptı.

Özel yaşamında Kanat Tibet Amy Nunn ile evlidir. Bu evliliklerinden 4 çocukları dünyaya geldi. Kanat Tibet bugün Kuzey Kaliforniya’da yardımcı oyuncu olarak tiyatro ve filmlerde rol almaktadır. Kanat Tibet 2 Temmuz 2021 tarihinde babası Kartal Tibet’i kaybetti.

Kanat Tibet boy kilo ve hangi burç?

Kanat Tibet boyu, kilosu hakkında bililere ulaşılmamıştır. Anacak burcu Balık.

Kanat Tibet dizileri ve filmleri

Kanat Tibet oynadığı diziler, filmler, aşağıda listelenmektedir.

  • 1993 The Young Indiana Jones Chronicles
  • 1986 Yaygara
  • 1972 Karaoglan geliyor: Cengiz Han’in hazineleri (uncredited)
  • 1970 Tarkan: Gümüs Eyer
  • 1988 Sevimli Hırsız (writer)
  • 2000 A Sign from God

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!