SAĞLIK

Kalıcı burun dolgusu fiyatları?

Kalıcı burun dolgusu fiyatları 2022, kalıcı burun dolgusu yaptıranlar, burun dolgusu fiyat forum üzerinden araştıranlar için faydalı bilgileri bir çatı altında topladık. 

Burun dolgusu yaptıranlar!

Burun dolgusu kalıcı olur mu? Burun dolgusu ile burun küçülür mü? Burun dolgusu kaç yaş sınırı? Burun dolgusu nasıl yapılır? Burun dolgusu yaptırdım diyenlerin yorumları burun dolgusu before after – öncesi sonrası. Burun dolgusu zararları, kalıcılığı, süresi nedir?

Günümüzde estetik müdahaleler yeni tekniklerle daha kolay hale geldi. Bu geliştirme teknikleri ile hasta endişeleri de ortadan kalktı. Örneğin; Anestezi, neşter ve kesiler yeni tekniklerle şekillenen bir estetik burun estetiğidir. Son zamanlarda ameliyatsız burun dolgusu adı çokça anılmaktadır.

Bugün pek çok kişi memnun olmadıkları bölgelerin vücutlarındaki görünümünü iyileştirmek istemekte ve bunun için estetik uygulamalar talep etmektedir. Bu kullanımlar arasında ameliyatsız estetik yöntemler birçok avantajı ile en çok tercih edilen yöntemlerdir. Ameliyatsız estetik yöntemleri tercih eden hastalar, ameliyat korkusu olmadan hızlıca istediği görünüme kavuşabilirler.

Burun dolgusu nedir?

Estetik uygulamalar söz konusu olduğunda ameliyat dışında alternatiflerle çözüm yapılabilir. İşte tam da bu noktada burun dolgusundan bahsedebiliriz. Burun dolgusu; burun köprüsüne yapılan deri dolgusudur. Estetik burun operasyonu kişiye özeldir. Burun, kıkırdak ve kemiğin yapısına, cildin yapısına ve yüz tipine göre değerlendirilir. Burun yüzün odak noktasıdır ve merkezi konumu nedeniyle görsel görünüm üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Burun kamburluğundan veya kemerinden muzdarip olanlar, görsel olarak daha küçük ve daha uyumlu bir burun elde etmek için burun enjeksiyonlarını kullanabilirler. Şekil ve burun ucu pozisyonu önemli yüzünün tüm görünüm şekillendirebilir. Burun ucu çok fazla eğilirse, çoğu kişi tarafından çirkin ve sinir bozucu olarak algılanan kancalı burun izlenimi hızla ortaya çıkar. Burun ve dudak arasındaki çok dar açı da hava akışını bozabilir.

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, cerrahi müdahale olmaksızın yapılan burun şeklindeki değişiklikleri ifade eder. Bu işlem deri dolgu malzemeleri enjekte edilerek gerçekleştirilir. Dermal dolgular, hacim eklemek için yüzün farklı bölgelerine enjekte edilen maddelerdir. Son birkaç yılda cerrahi olmayan burun dolgusu işlemi gelişti. Bu işlem burun dolgusu ile kavite enjeksiyonlarını, boşlukları, kontur kusurlarını ve asimetrileri tedavi etmeye başladı.

Burun dolgusu nasıl yapılır?

Burun dolgusunda asıl işlem burun dokusunu doldurmaktır. İşlemden yaklaşık 20-30 dakika önce anestezik krem ​​sürülür, daha sonra estetik bir iyileşme sağlamak için cerrah ve hasta tarafından tanımlanan kilit alanlara dolgu enjekte edilir. İşlem yaklaşık 5-10 dakika sürer ve klinik bir ortamda gerçekleştirilir.

Burun dolgusunun faydaları nelerdir?

Burun dolgusu birçok avantaj sunar. Birincisi, ameliyat istemeyen veya ameliyatı düşünen ancak henüz kararını vermemiş birçok hasta için iyi bir seçenektir. İkincisi, basit enjeksiyonla yapılması yeterli olduğu için onarımların yapılması çok kolaydır. Ameliyat değil sadece basit bir işlemdir. Üçüncüsü, burun dolgusu cerrahi tekniklere göre çok daha ekonomik ve burun ameliyatı fiyatının çok altındadır.

Burun dolgusu ne kadar sürer?

Burun dolgusunda kullanılan dolgu malzemeleri kalıcı olmadığı için teknik, kalıcı bir taahhütte bulunmadan hastanın sonuca dair fikir sahibi olmasını sağlar. Hastanın sonuçtan tamamen memnun olmadığı durumlarda işlem geri dönüşümlü olduğu için avantajlıdır. Dolgu birkaç ayda kaybolur ve burun orijinal şeklini alır.

Burun dolgusu kaç ay gider?

Burun dolgusu 6 ay ile 1 yıl arasında gider. Eğer yağ enjeksiyonu yöntemi ile yapılmışsa 2 ila 3 yıl arasında gider. Fakat birey kök hücre destekli yağ enjeksiyonu yöntemini kullanarak Burun dolgusu işlemi gerçekleştirmişse yaklaşık 5 yıl gider.

Burun dolgusunun dezavantajları nelerdir?

İki ana dezavantaj var. İlk olarak, sonuç kalıcı değildir. Etki süreleri dolgu malzemesinin türüne göre değişir. Sonuç, malzemeye ve enjeksiyon tekniğine bağlı olarak iki yıla kadar sürebilir. İkincisi, tekniğin temel sınırlaması, yalnızca hacim ekleyebilmesidir. Bu, burun küçültme veya ileri boyuttaki bir tümseğin çıkarılmasının yapılamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle burun dolgusu her durum için uygun değildir çünkü tüm problemler düzeltilemeyebilir.

Ancak burun dolgusu ameliyatın neden olabileceği birçok sorunu çözebilir. Çok yönlü bir tekniktir ve farklı burun anatomisi türleri ve cilt tiplerinde kullanılabilir. Ameliyat istemeyen, ameliyatın tıbbi veya diğer nedenlerle aşırı riskli olabileceği veya ameliyat için gereken iyileşme süresi için yeterli zamanı olmayan hastalar için iyi bir alternatiftir.

Burun dolgusu sonrası!

Burun estetiği ameliyatı geçirmiş ancak küçük düzeltmeler için revizyona ihtiyaç duyan hastalarda da yaygın olarak burun dolgusu işlemi kullanılmaktadır. Burun dolgusu kusurları kamufle etmek veya doku kaybı olan alanlara hacim eklemek için kullanılabilir.

Burun dolgusu sonrası bireyler normal hayat kesintisiz devam edebilir. Şişlik ve morluk olmayacağı için evde kalmanıza gerek yoktur. Burun dolgusu hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik işlemlerden biridir.

Burnunda köklü değişiklik istemeyenler, düşük burun ucu olanlar, hafifçe kalkık burun isteyenler, profil görünümü ile memnun olmayanlar, bir kontur değişikliği isteyenler ve nefes almakta zorluk çekenler endişesiz burun dolgusu işlemini yaptırabileler.

Burun dolgusu fiyatları 2022

Burun dolgusu fiyatları İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir’de ortalama fiyatları 4 bin TL ile 6 bin TL arasında değişmektedir. Burun dolgusu fiyatlarını etkileyen en önemli faktör kullanılan malzemenin türüdür. Burun dolgusu fiyat, burun dolgusu yaptıranlar, burun dolgusu nedir, kalıcılığı, zararları, yaş sınırı, before after görüntüleri, yaptırdım diyenlerin yorumlarından yola çıkarak bu yazı dizisini araştırarak hazırladık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu