SAĞLIK

İzmir burun estetiği doktorları fiyatları

İzmir’de en iyi burun estetiği yapan doktor 2022

İzmir’de en iyi burun estetiği yapan doktor listesinde hangi hekimler var? İzmir burun estetiği fiyatları ve doktorları hakkında öneri arıyorsanız o zaman doğru adrestesiniz. İzmir burun estetiği doktorları fiyatları, İzmir burun estetiği devlet hastanesi doktor tavsiyeleri gibi konuları sizler için araştırıp derledik.

İzmir burun estetiği doktorları

İzmir’de en iyi burun estetiği yapan doktor. İzmir’de burun estetiği yaptıranlar İzmir’de burun estetiği fiyatları ve İzmir’de burun estetiği yapan devlet hastaneleri hakkında kapsamlı bilgiler sunacağız.

Eğer İzmir’de yaşıyor ve burun estetiği olmaya karar verdiyseniz o halde İzmir’de en iyi burun estetiği yapan doktor arayışınız başlamış demektir. Tıbbı adı ile rinoplasti yani burun ameliyatı sanıldığı gibi kolay bir ameliyat değildir. Genellikle bireyler burun estetiğini, burun eğriliği, kemik eğriliği, burun kemerini alma, burun ucu düzeltme, burun küçültme, burun ucu kaldırma gibi çeşitli nedenlerden dolayı ihtiyaç duymaktadır. Bazen de estetik kaygıdan ziyade nefes alma durumu, kırılma ve çeşitli kazalar nedeniylede burun estetiğine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bununla birlikte burnunuzun yapısı da ameliyat sürecinde etkili olabilmektedir. Beklentiniz bu noktada oldukça önemlidir.

Bazı durumlarda özellikle de kaza ve kırılma noktalarında vücudun çeşitli bölgelerinden kıkırdak alınarak buruna takviye yapılabilmektedir. Bu bağlamda burun ameliyatı sürecinde ameliyatı yapacak olan doktor kadar sizin de ne istediğiniz çok önemlidir. Sonuçta burun yüzümüzün tam merkezinde yer alan en önemli organlardan birisidir. Burun estetiği konusunda seçici olmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Çünkü düşük maliyetli bir burun estetiği sonucu defalarca tekrar edebileceğiniz revizyonlara ve ciddi para kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle en iyi burun estetiği yapan doktorların ameliyat sonuçlarını çok iyi gözlemlemeniz gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatının kusurlu olması durumunda revizyon için en az 6 ay ve 1 yıl beklemeniz gerektiğini unutmayın. Her gün aynadan istemediğiniz bir buruna bakmak istemezsiniz. Üstelik milyarlarca para verdiğiniz halde kötü bir sonuca sahip olmak istemezsiniz.

Burun estetiği öncesinde video talep edin!

Burada önemli bir ipucu da seçtiğiniz ya da muayene olacağınız doktordan burun estetiği öncesi ve sonrası hastaların fotoğraf çalışmalarını değil video çalışmalarını talep edin. Bu sayede fotoğraf üzerinde yapılan oynamaları es geçerek gerçek doktor başarısını yakalayabilirsiniz. Burun estetiği sürecinde bu bilgi çok önemlidir. Burun ameliyatı öncesinde gideceğiniz hastane ve klinikte yüzünüze uygun yapılan burun estetiği sonuçları çoğu zaman yanıltıcıdır. Bu nedenle doktorunuzla açık ve net konuşun. İsteklerinizi ard arda sıralayın. Yalnızca olabilecek sonuçlara odaklanın. Çünkü hiçbir doktor burun şeklinizin gerçekte alabileceği şeklin üstünde bir sonuç yaratamaz.  Burun estetiği maliyet olarak da oldukça yüksek bir ameliyattır. Bu nedenle en iyi burun ameliyatı yapan doktoru bulmak bu noktada çok önemlidir. Paranızı ve canınızı bir hiç uğruna kaybetmekten kaçının.

En iyi burun estetiği doktorunu nasıl bulunur?

Araştırmalarınız devam ederken en iyi doktoru bulmak da bazen çözüm olmayabilir. Çünkü ameliyatı karşılayabilecek bir ücrete sahip olamayabilirsiniz.  Bu noktada daha düşük fiyatlarla orta düzeyde burun estetiği yapan doktorlara başvurma fikri ise sizi ikilemde bırakabilir. Çünkü daha önce burun ameliyatı olan bireylerin ameliyat öyküsü çoğu zaman yeni burun ameliyatı olacak adaylar için hem bir tecrübe hem de endişelere neden olabilmektedir. Burun ameliyatı bazen uzman ellerde bile hüsrana sonuçlanabilmektedir.

Burun ameliyatını hangi doktor yapmalı? KBB mi? Plastik Cerrahi mi?

Burun estetiği olmak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan biri de burun estetiğini hangi doktorun yapması gerektiği konusudur. Genellikle bu durumda her ikisi de yapabilir. Ancak beklentiniz yalnızca estetik ve güzellik ise Plastik Cerrahi. Ama hem rahat bir nefes hem de estetik anlamda iyi bir burnum olsun diyorsanız ol zaman KBB doktorlarını tercih etmenizde yarar vardır. Ameliyatın şekline çoğu zaman doktorlar karar vermektedir. Bu nedenle kafanızda açık ya da kapalı burun ameliyatı mı olmalıyım diye soruların yanıtı doktorunuzda saklıdır.

Burun ameliyatında nasıl bir süreç izlenir?

Burun ameliyatı olmak istediğinizde genellikle elinizde bir doktor listesi olmaz. Bu zordur. Nasıl bir süreçle karşı karşıya kalacağınızı çoğu zaman bilemezsiniz. Burun ameliyatı olmaya karar verdiyseniz mutlaka yanınızda bir rehber niteliğinde size her aşamada destek olabilecek bir yakınınız ya da aile bireyi olmasına özen gösterin. Burun estetiği olmaya karar verdiyseniz ilk işiniz ilk 5 doktora karar vermektir. Daha sonra randevu süreciniz başlar. Unutmayın estetik ameliyatlarda doktor görüşmesi ve muayene ücreti yoktur. Paranızı aracı kişilere kaptırmamaya özen gösterin. Ücretsiz burun estetiği muayenesi fikrini kaptıktan sonra kaybedebileceğiniz bir şey yok. En iyi doktoru bulana kadar muayenelere gitmenizi tavsiye ediyoruz.  Diyelim ki İzmir’de sizi anlayan bir doktor buldunuz. İlk etapta burun estetiği için ön bir photoshop çalışması yapılır. Daha sonra burun ameliyatı olabilmeniz için herhangi bir engelin olup olmadığına dair tomografi, kan testleri ve belirli prosedürlerden geçersiniz. Ameliyat gününüz kesinleşir ve belki kısmi bir ödeme ile ameliyat gününüzü beklersiniz.

Burun estetiği hakkında çok önemli bilgiler!

 • Burun estetiği hem nefes almak, hem de estek için yapılmaktadır.
 • Burun estetiğinde temel amaç şekil bozukluklarının giderilmesi, doğru nefes alma ve fonksiyonel olarak doğal görünümlü bir burna kavuşmak esastır.
 • Burun estetiği için hastanede en az 1 gün kalmak gerekmektedir.
 • Ameliyat 3 ile 4 saat arasında sürmektedir.
 • Burun estetiği ameliyat tekniği günümüzde açık ve kapalı yöntemlerle yapılmaktadır. Artık eskisi gibi burun kemiği kırma işlemleri tarihe karıştı. Şimdilerde Piezzo Lazer cerrahisi ile törpüleme işlemleri sayesinde morarma ve ödem oluşmamakta olup, eskiden kullanılan bez tamponlar yerine de artık konforlu silikon tamponlar kullanılmaktadır.
 • Ameliyat öncesi genellikle ameliyat sonrası nasıl görüneceğinize dair fotoğraf çalışmaları yapılır. Bu 3 boyutlu simülasyon çalışması ile ameliyat sonrası görüntünüzü ameliyat olmadan görme imkanınız olmaktadır.
 • Ameliyattan 5 saat sonra ciddi ağrılar meydana gelmekte ve narkozun dışarıya atılması konusunda mide şikayetleri olabilmektedir.
 • Burun estetiği ameliyatı sonrasında 10 gün sonra tamponlar alınır.
 • Morluklar ve şişkinlikler hastanın derisine, ameliyatın tekniğine ve çeşitli durumuna göre 1 ay içinde geçmektedir.
 • Burun estetiği sabır işi olup iyileşmesi en az 6 ay maksimum 1 yıldır.
 • Burun ameliyatı sonrasında yaşanabilecek herhangi bir aksaklık durumunda revizyon yapılabilmektedir. Burun estetiğinde her revizyon için en az 8 ay geçmesi gerekmektedir.

İzmir burun estetiği fiyatları 2022

İzmir burun estetiği fiyatları 2022 yılından itibaren ortalama olarak tüm işlemler baz alınarak 12 bin TL ile 25 bin TL arasında değişmektedir.

İzmir burun estetiği doktor tavsiyesi ve öneri

Değerli okuyucularımız en iyi bilgilere yer verdiğimiz bu yazı dizimizde İzmir burun estetiği doktor tavsiyelerini hiçbir koşulda reklam amacı gözetmeksizin bilginize sunuyoruz. İzmir ilinde yaptığımız araştırmalar neticesinde bugüne kadar burun ameliyatı olan bireylerin memnuniyetleri, gözlemleri ve yorumları baz alınarak hazırlanan listemizde İzmir burun estetiği doktor listemizi sizlerle paylaşıyoruz. İşte İzmir’de en iyi burun estetiği yapan doktorlar 2022 güncel listesi ve ortalama fiyatları.

İzmir burun estetiği doktorları

İzmir burun estetiği doktorları arasında en çok puanlanan ve çeşitli sitelerde en çok memnuniyet duyulan doktor listesi aşağıda yer almaktadır. En iyi İzmir burun estetiği yapan doktorlar 2020 listesinde sırlama karışık olarak verilmiştir. Bu nedenle başarı sırası olarak değerlendirilmemektedir.

•Prof. Dr. Raşit Midilli

•Prof. Dr. Murat Cem Miman

•Prof. Dr. Ahmet Seyhan

•Prof. Dr. Ufuk Bilkay    

•Prof. Dr. Yiğit Özer Tiftikcioğlu

•Prof. Dr. Eray Copcu

•Prof. Dr. Adnan Ünal

•Prof. Dr. Erdoğan İnal

•Doç. Dr. Hakan Kerem

•Doç. Dr. Saime İrkören

•Op. Dr. Can Kopal

•Op. Dr. Görkem Çalışkan

•Op. Dr. Tolgahan Alpaydın

•Op. Dr. Ulvi Güner

•Op. Dr. Çağhan Baytekin

Yukarıda adı geçen doktorlar İzmir ilinin en iyi doktorlar listesinde yer almayı başarmış isimlerdir.

Devlet hastanelerinde estetik ameliyat fiyatları ne kadar?

Burun estetiği fiyatları devlet hastanesi ve özel hastanelerde farklılık göstermektedir. Burun estetiği ücretleri devlet hastanelerinde oldukça makul fiyatlara yapılmaktadır. Burun estetiği devlet hastanelerinin Kulak Burun Boğaz bölümünde ve Plastik Cerrahi bölümlerinde yapılmaktadır. Öncelikle burun estetiği olmak isteyen adaylar için önerilerde bulunmak istiyoruz. Eğer burun estetiğini yalnızca estetik amaçlı yapıyorsanız mutlaka devlet hastanelerinde iyi bir doktor seçimi ile yapmanızı öneririz. Ancak burun estetiğini nefes alma zorluğu ve ciddi sağlık sorunları için olacaksanız bu noktada özel bir hastaneyi tercih etmenizde fayda vardır. Şimdi bu iki seçimin açıklamasını yapalım. Eğer estetik kaygılarınız varsa ve zamanın sizin için önemi yoksa devlet hastanelerinde burun estetiği için randevu alabilirsiniz. Ama ciddi bir sağlık sorununuz varsa bu noktada özel bir hastanede estetik ameliyatınızı olabilirsiniz. Devlet hastanelerinde burun estetiği sırası aylar sonra gelebilmektedir. Buna karşın özel bir hastanede aynı gün yapılacak olan ameliyat öncesi kan ve tomografilerin ardından hemen ameliyata alınabilir ve ertesi gün ameliyat olmuş bir vaziyette taburcu bile olabilirsiniz. Peki, burun estetiği fiyatları devlet hastanesinde ne kadar?

Devlet hastanesi burun estetiği fiyatları 2022

Devlet hastanesi burun estetiği fiyatları 2022 güncel fiyatları burunda yapılacak işlemlere bağlı olarak minimum 7 bin TL, maksimum 13 bin TL civarındadır. Devlet hastanelerinde estetik fiyatları ameliyatlar ve estetik işlemler oldukça düşüktür. Burada en önemli kriter kuşkusuz devlet hastanelerinden burun estetiği için ameliyat günü alabilmektir. Eğer zamanın bir önemi yok diyenlerdensiniz ortalama bir ücret ödeyerek devlet hastanesi ayrıcalığı ile burun ameliyatınızı olabilirsiniz.

Devlet hastanesinde burun estetiği nasıl yapılır?

Devlet hastanelerinde hem KBB Operatörleri hem de Plastik Cerrahi Operatörleri bulunmaktadır. Devlet hastanesinden aldığınız randevu sonrası gittiğiniz ve tercih ettiğiniz bölüme göre doktor muayenesi tamamlandıktan sonra yüzünüze uygun burun üzerinde yapılan fotoğraf çalışması sonrasında mutabıka varılır. İkinci aşama ameliyatın maliyetidir. Burun ameliyatı fiyatları konusunda da anlaşma yapıldıktan sonra, son aşamada ameliyat için gün belirlenir. Genellikle devlet hastanelerinin ameliyathaneleri acil vakalar için önceliklidir. Devlet hastanesinde gittiniz doktorun size ayrıcalık sağlayarak ameliyat gününüz öne alması konusunda ısrarcı olabilirsiniz. Olmamanız durumunda sizin için en yakın zaman diliminde ameliyat randevusu verilir. Genellikle ameliyat tarihleri ayları bulmaktadır. Devlet hastanelerinde yapılan burun estetikleri oldukça konforludur. İyileşme süreleri oldukça kısadır. Burada seçeceğiniz doktor burun estetiği konusunda çok önemli ve aktif bir rol oynamaktadır.

Özel hastane ile devlet hastanesi burun estetiği fiyat farkı ne kadar?

Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları hastane ve doktora göre şekillenmektedir. Türkiye’de özel hastanelerde maksimum burun estetiği fiyatı 80.000 TL civarındadır. Minimum özel hastanede burun ameliyatı fiyatı 10.000 TL’dir.

Hangi devlet hastanelerinde burun estetiği yapılmaktadır?

Türkiye’de artık devlet hastaneleri ve şehir hastaneleri oldukça konforludur. Burada yer alan linke tıklayarak Türkiye genelinde burun estetiği yapan tüm devlet hastanelerinin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!