İmplant fiyatları 2021

0
4895
İmplant fiyat

İmplant fiyat listesi

Diş implantları, kaybedilen dişleri değiştirmek için en iyi yoldur. Kayıp dişlerin değiştirilmesi, özgüveninizi artırabilir, çiğneme yeteneğinizi geliştirebilir ve ağız sağlığınıza yardımcı olabilir. Bir diş implantı ile gerçek bir diş gibi görünen ve hissedilen sabit ve uzun ömürlü bir çözüm elde edersiniz. Diş kaybetmek sadece görünüşünüzün değişeceği anlamına gelmez. Eksik dişler çiğneme yeteneğinizi de düşürebilir, yemeğin tadını hissetmeyi zorlaştırabilir ve yeni diş sorunlarına ve daha fazla diş kaybına neden olabilir. Bu nedenle diş implantları, kaybedilen dişlerini değiştirmek isteyenler için giderek daha yaygın bir seçenek haline gelmiştir. Kayıp dişlerin diş implantları ile değiştirilmesi hem yaşam kalitesini hem de eksik dişlerin özgüvenini etkileyebilir.

İmplant diş fiyatları 2021

İmplant hakkında bilmeniz gereken 2 önemli unsur bulunmaktadır. Bu unsurların en başında implantların pahalı olduğu hususudur. Bir diğer unsur ise implant markalarıdır. Bireylerin implant konusunda hassasiyet göstereceği bu iki unsur gerçekten önemlidir. İmplant pahalı bir işlemdir. Yetişkin bir bireyin ağız ve çene yapısında ortalama 8 diş kaybı varsa 8 adet implant yapılacaksa bu implant maliyetlerinin en az 16 bin TL olacağı unutulmamalıdır. Yani 1 adet implant fiyatı 2021 güncel fiyatı KDV hariç 2.000 TL civarındadır. Tüm maddi olanaklarınızı ortaya koyarak implant yaptırmaya karar verdiniz. İşte bu noktada seçeceğiniz implant markası hayat kurtarmaktadır. Maalesef her ne kadar implant markaları arasında Türk yapımı yerli markalar çeşitli klinikler tarafından önerilse de bu implantların uzun ömürlü olamayacağının altını çizmekte yarar vardır. Biz sağlık bölümümüzde hangi implant markasını seçeceğiniz konusunda yararlı bilgiler verirken öte yandan implant güncel fiyatları hakkında da bilgiler vereceğiz.

Neden dental implantları seçmelisiniz?

Dental implantların ana avantajları, örneğin çıkarılabilir protezlerin veya köprülerin aksine, çene kemiğine tutturulmalarıdır. Diş implantı, çiğnemeyi kolaylaştırmaya ve gevşemeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmamasına ek olarak, diş implantı da çene kemiğini gerçek bir dişe benzer şekilde uyarır. Bu, bir diş implantı ile diş çarkınızda diş eksikliği olduğunda ortaya çıkan sağlık sorunlarından kaçınabileceğiniz anlamına gelir. Diş implantlarının köprülere kıyasla bir diğer büyük avantajı da diş implantlarının sağlıklı bitişik dişlerde taşlama ve delme gerektirmediğidir.

İmplant ağrı yapar mı?

İmplant işlemi her ne kadar görünürde korkunç bir izlenim yaratsa da ağrı yapmaz. Çürük bir dişi çekmek için diş kliniğinde duyduğunuz diş çekimi işleminden daha az ağrı duyacağınız bir işlemdir. Bu nedenle implant yaptırmak isteyen bireylerin korku ve endişelerini bir kenara bıraklmalarında yarar vardır.

En iyi implant markaları hangileridir?

En iyi implant markaları arasında yer alan ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan implant markalarını sıralayacak olursak; Bego rsx, Astra, Satrauman ITI, Biomet 3i, Mis, Nobel Biocare , Ankylos, xive, bego, biohorizon, camlog, icx, nucleus en iyi ve alanında lider implant markalarıdır. Bunu yanında Türk implant markası olan ve yaklaşık 20 yıldır faaliyetini sürdüren DTİ ( DTİ implant sistemleri pek çok alanında uzman hekim tarafından önerilmemektedir. Bununla birlikte implant kullanan hastaların yorumları da aynı yöndedir.

Dental implant nasıl takılır?

İmplant tedavisinde ilk adım, diş hekiminizin uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için röntgen dahil ayrıntılı bir inceleme yapmasıdır. Dental implantların uygun bir çözüm olup olmadığını belirleyen en büyük faktörlerden biri, güçlü ve sağlıklı bir çene kemiğinizin olmasıdır. Bazı hastalıklar ve ilaçlar da komplikasyon riskinin arttığı ve bu nedenle dental implantların uygunsuz olabileceği anlamına gelebilir. Çocuklarda ayrıca çene kemiği komplikasyonları önlemek için hazır olana kadar a beklemek gerekmektedir. Uygun bir aday olarak kabul edilirseniz, diş hekiminiz sizinle tedaviyi sürdürür ve farklı adımları açıklar. İlk adım, implantın kendisini, vidayı, yeni dişiniz için yapay bir kök görevi göreceği çene kemiğine takmaktır. Bu, diş hekiminin çene kemiğine ulaşmak için diş etleri ve mukoza zarlarını aşağı katladığı bir cerrahi işlemle yapılır. Daha sonra çene kemiğine bir titanyum vidanın tutturulduğu bir delik açılır. Kaç tane implant takılacağına bağlı olarak kaç dişin değiştirileceğine bağlıdır, ancak örneğin tamamen dişsiz bir üst çene, sabit bir sonuç elde etmek için altı adet kadar implant gerektirebilir. İmplantlar için titanyum vidaların kullanılması, titanyumun vücudun dokuları ile iyi çalıştığını kanıtlamış olması ve çene kemiği ile birlikte büyümek için eşsiz bir kabiliyete sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Bu reddedilen implant riskini azaltır. Ameliyat anestezi sırasında gerçekleştirilir ve bu nedenle işlem sırasında bir süre ağrı ve acı yaşansa bile işlem sırasında zarar vermez.

İşlemden sonra, implantların çene kemiği ve doku ile birlikte büyümesine izin verilir. Bu işlem, implantların yerleştirilmesine bağlı olarak farklı uzunluklar alır, ancak çoğu zaman altı aya kadar birkaç ay sürer. Bu süre zarfında boşlukları doldurmak için çıkarılabilir protezler alırsınız. Diş hekimi implantların yeteri kadar büyüdüğünü iddia ettiğinde, genellikle seramikten üretilen yeni dişler takılabilir. Tek bir dişin değiştirilmesi gerekiyorsa, yeni diş (taç) doğrudan implanta sıkışmış bir aralayıcıya tutturulur. Üst üste birkaç dişi değiştirmeniz gerekirse, bunun yerine implantlar arasında bir köprü yaparsınız. İlk önce, çene kemiğine bir titanyum vida takılır ve ardından seramik kronlar takılır. İmplantları takarken, çene kemiğiyle birlikte büyümeleri gerekir. Diş çarkının tamamını değiştirirseniz, implantlarınıza çıkarılabilir bir protez de takabilirsiniz.

Dental implantın maliyeti nedir?

Bir dental implant tedavisinin maliyeti, kaç tane implanmana ihtiyacınız olduğuna ve tedavinin ne kadar ileri olduğuna bağlıdır. Bununla birlikte, oldukça kapsamlı bir işlemdir ve daha büyük tedavilerde maliyet yüksek olabilir. Yeni dişlerinizi aldıktan sonra, implantların iyi durumda olduğundan ve herhangi bir komplikasyon olmadığından emin olmak için diş hekiminiz tarafından düzenli kontroller yapın. Ayrıca, implant etrafındaki hijyene gerçek diş kadar dikkatlice bakmak çok önemlidir. Temizlik düzgün şekilde yapılmazsa, bakterilerin implantın en uzun kısmına inmesi ve en kötü durumda implantı kaybetmenize yol açabilecek iltihaplanma riski vardır. Diş hekiminiz ayrıca implantları en iyi şekilde nasıl temizleyeceğinize dair ipuçları ve önerilerle size yardımcı olacaktır. Sigara içmek bile, implantlarınızla ilgili artan bir risk riski anlamına gelir ve iyi bir sonuç elde etmek için sigara içmekten kaçınmak önemlidir.

Senetle İmplant yapımı

İmplant yapımı oldukça uzun bir işlemdir. Söz konusu çenenizde birden fazla implant yapılacaksa günümüzde pek çok diş kliniği önden küçük bir peşinatla implant maliyetinizi senetle 10 ay taksitle ödemenize olanak sağlamaktadır. Türkiye’de implant için diş muayeneleri ücretsizdir.

İmplant devlet karşılıyor mu?

İmplant işlemleri SGK kapsamında değildir. Devlet hastaneleri günümüzde yalnızca ufak bir kısmını karşılamaktadır. Bu nedenle çoğunlukla tercih özel hastaneler ve özel diş klinikleri olmaktadır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz.