GÜNCEL

Hülya Hökenek kimdir?

Spiker Hülya Hökenek kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

Hülya Hökenek Kimdir? Nereli? Kısaca hayatına dair merak edilen tüm detayları biyografi bölümümüzde sizler için bir araya getiriyoruz. Hülya Hökenek Habertürk TV ekranlarının beğenilen spikerleri arasında yer bulunmaktadır. Kariyer yolculuğu henüz üniversite sırlarında ünlü gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı ile tanışması ile şekillenmeye başladı. Sonrası mı? İşte tüm detaylar. 

Hülya Hökenek hayatı ve biyografisi

Spiker Hülya Hökenek 1988 yılında Şırnak Cizre’de dünyaya geldi. Eğitim hayatına Cizre’de başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarını kazanarak İstanbul’a geldi. Burada Istanbul Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümünü kazandı. Üniversitenin ilk yıllarında usta gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı ile yolları kesişti. Üniversiteden mezun olduktan sonra ünlü gazeteci ve televizyoncunun yanında Kanal D’de çalışma hayatına başladı. Kariyer durağı daha sonra BRT televizyon kanalı oldu. Ancak kanalın yayın hayatına son vermesi ile hayatında yeni bir sayfa açıldı. Akademi Istanbul’da eğitim aldı. Hülya Hökenek kariyer hayatında Güneydoğuya giderek buada çok özel röportajlar yaptı. Abdullah Öcalan’ın yakalanmadan önceki röportajını Fatih Altaylı ile yapmıştır. Bir süre Beyrut’ta kalmıştır. Daha sonra Erbil’de Mesut Barzani ile de röportaj yapman isim olmuştur. Spiker Hülya Hökenek bu süreçten sonra Londra yolunu tuttu. 3 yıl Londra’da kalarak burada Dil eğitimi aldı. Aynı zamanda London Institute’de Fast Track Journalism eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra Kanal 7’de haber sunmaya başladı. Bir sonraki durağı kapanan KanalTürk televizyonu oldu. Burada Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı. Daha sonra TRT Haber televizyon kanalında haber sunmaya başladı. Uzun yıllar TRT Haber çatısı altında görev aldı. 2018 yılında Habertürk TV ekranlarında görev almaya başladı. Hülya Hökenek taraftar olarak Beşiktaşlıdır. Bugün 31 yaşında olan Hülya Hökenek’in kişisel becerileri arasında Bilardo ve Satranç yer alırken aynı zamanda müzik ile de ilgilenmektedir.

Hülya Hökenek boyu, kilosu, burcu?

Hülya Hökenek boyu 1.70 cm kilosu 55 kg burcu doğum tarihi olmadığı için bilinmemektedir.

Hülya Hökenek evli mi? Eşi kimdir? Düğünü ne zaman yapıldı?

Başarılı spiker Hülya Hökenek evlidir. Düğünü 24 Eylül 2018 yılında yapıldı. Eşi film yapımcısı Kamer İncedursun’dur.

Hülya Hökenek babası, abisi kim? Kürt mü?

Hülya Hökenek babası 12 Eylül döneminde talihsiz olaylar yaşamıştır. Abisi ise Kalp cerrahı’dır. Hülya Hökenek Kürt kökenli bir medya çalışanıdır. 

Hülya Hökenek fotoğrafları

Hülya Hökenek instagram hesabı

Hülya Hökenek instagram hesabı için tıklayın.

Hülya Hökenek sunduğu programlar

Hülya Hökenek sunduğu programlar listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Habertürk TV – Gündem
  • Habertürk TV – Gün Ortası
  • Habertürk TV – Enine Boyuna

Hülya Hökenek çalıştığı TV kanalları

Hülya Hökenek çalıştığı TV kanalları aşağıda sıralanmıştır.

  • Habertürk Tv
  • TRT Haber TV
  • KanalTürk TV
  • Kanal 7 TV
  • Kanal D TV
  • BRT TV

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!