GÜNCEL

Esma Soysal

Esma soysal kimdir, nereli, kaç yaşında?

Esma soysal kimdir nerelidir, sevgilisi, hangi dizilerde oynadı, oynadığı diziler? Esma Soysal boyu, kilosu ve burcu? Esma Soysal hayatı ve biyografi detayları sizlerle.

Esma soysal hayatı ve biyografisi

Sinema, dizi ve reklam oyuncusu olan Esma Soysal 18 Aralık 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Memleketi aslen Tokat’tır.  Esma Soysal 2017 yılında Sinema Güzeli yarışması finalistidir.  

Esma Soysal kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, dizileri, sevgilisi

Öğrenim hayatına İstanbul’da başlayan güzel oyuncu liseyi tamamaldıktan sonra üniversiteye başladı. Oyunculuk kariyeri için özel kişi ve kurumlardan temel oyunculuk eğitimleri aldı. Bu eğitimlerinden bazıları ise şöyle; Osman Yağmurdereli Sanat Akademi, Ayrıca Ayça Kuru Akademisi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi.

Esma Soysal kameraların karşısına ilk kez 2007 yılında Kurtlar Vadisi dizisinde rol alarak geçti. Daha sonra oyuculuk kariyerini inşa etmek için çeşitli eğitimler aldı ve reklam filmlerinde rol aldı. 2016 yılında Adını Sen Koy ve No: 309 gibi dizi filmlerinde oynadı. 2017 yılında ilk sinema film deneyimini Seni Gidi Seni sinema filmi ile yaptı. 2018 yılında Borç Harç sinema filminde Ceren rolünü oynadı2018 yılında Savaşçı dizisi kadrosuna dahil oldu ve Başak Astsubay rolü ile izleyicinin karşısına çıktı. 2019 yılında Üç Harfliler: Beddua sinema filminde Burcu karakterine ve Yalan Dolan adlı sinema filminde ise Pavyondaki Kadın karakterine hayat veren isim oldu.

Esma Soysal dizi ve filmlerde rol almasının yanı sıra Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur’un Sevmesin Beni şarkısının klibinde rol aldı.

Esma soysal boy kilo yaş ve burcu?

Esma Soysal boyu 1.78 cm kilosu 54 kg ve burcu Yay.   

Esma soysal sevgilisi kimdir?

Esma Soysal sevgilisi Oğuzhan Uğur olduğu magazin gündeminde yer almış ancak netlik kazanmamıştır.

Esma Soysal dizileri ve filmleri

Esma soysal hangi dizilerde oynadı, oynadığı diziler aşağıda listelenmektedir.

  • 2021 Savaşçı (Başak Astsubay)
  • 2019 Yalan Dolan (Pavyondaki Kadın)
  • 2019 Üç Harfliler: Beddua (Burcu)
  • 2018 Borç Harç (Ceren)
  • 2017 Seni Gidi Seni
  • 2016 No: 309
  • 2016 Adını Sen Koy
  • 2007 Kurtlar Vadisi Pusu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!