En iyi saç ekim merkezleri 2020

0
4646
en iyi saç ekim merkezi

En iyi saç ekim merkezleri 2020

En iyi saç ekim merkezleri nasıl belirlenir? Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri hangileri? En iyi saç ekim merkezleri ve fiyatları ne kadar? En iyi saç ekim yöntemi hangisi? En iyi saç ekimi yapan doktor kimdir? En iyi saç ekim merkezleri İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa. En iyi saç ekim merkezleri yorumları neler? En iyiler bölümümüzde Türkiye’nin en iyi 15 saç ekim merkezini adres ve fiyat bilgileri ile birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. En iyi saç ekim merkezleri konusunda, forumlarda, sosyal medya kanallarından ve doğrudan saç ekimi gerçekleştirmiş olan yerli ve yabancı bireylerin yorumları baz alınarak hazırlanan listemizde sizi Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri ile tanıştıracağız. En iyi saç ekim merkezlerine geçmeden önce saç ekimi, saç ekim yöntemleri ve gerekliliği hakkında bazı temel bilgiler vereceğiz.

Dünya üzerinde özellikle de erkekler için kellik başa bela! Erkeğin en iyi makyajı ve en iyi aksesuarı olan saç döküldükten sonra ancak ve ancak iyi bir saç ekimi ile mümkün olabilmektedir. Tabi saç ekiminin yapılabilmesi için bireyin saç köklerinin de saç ekimine uyumlu ve güçlü olması gerekmektedir. Bu nedenle saç ekimi maalesef her bireye uygulanabilecek bir yöntem değildir. Durum böyle olduğu halde bile bazı art niyetli saç ekim merkezleri formalite saç ekimi gerçekleştirebilmektedir. Biz saç ekimi yapacak adayların bu tür organizasyonlara sahip kliniklerden uzak durmalarını tasfiye ediyoruz. Saç ekimi ile ilgili olarak merak edilen sorulardan biride başka kişilere ait saç köklerinden saç ekiminin yapılıp yapılmayacağı konusudur. Bu durum maalesef mümkün değildir. Bireyler saç ekimi için genelde kendi ense köklerinden alınan saç kökleri ile işlem yapmaktadırlar. Saç köklerinin yeterli olmadığı durumlarda sakaldan ve göğüs kıllarından da takviyeler yapılabilmektedir. Merak edilen bir diğer unsur ise saç ekimi doktorudur. Evet, tıp dünyasında saç ekim uzmanı doktorlar vardır. Ancak genelde saç ekimi ekip işi olduğu için doktor denetiminde alanında uzmanlaşmış saç ekim uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu kişiler genellikle sağlık alanında öğrenim görmüş ön lisans mezunlarıdır. Saç ekimi kozmetik bir işlemdir. Bu nedenle gideceğiniz saç ekim merkezinde saç ekim merkezinin kurumsal kimliği ile saç ekim doktorunun başarıları ile ve saç ekim uzmanlarının da ekim kaliteleri ile iyi işler ortaya çıkardıklarından emin olun. Saç ekiminde doğal ekim çok önemlidir. Saçlarınızın çok sık ekilmesi değil, en doğal halde ekilmesi kriterdir.

Saç ekiminde hangi yöntemler kullanılmaktadır?

Saç ekiminde yaygın olarak 2 ayrı yöntemden bahsedebiliriz. Bunlardan ilki FUE saç ekimi tekniği bir diğeri ise DHI yöntemidir. Ancak bu her iki kavramada yapancıysanız kısaca bilgi verelim. Eğer saçınızda çok geniş bir alana ekim yapılacaksa burada FUE yöntemini tercih etmenizde yarar vardır. FUE yönteminde saçlar traş edilerek gerekli saç kökleri alınır. İşlemde lokal anestezi altında olmasına rağmen kanama ve ağrı olmaktadır. FUE tekniğinde ilk seansta 5 bine kadar greft ekmeniz mümkündür. İşlem süresi biraz uzundur. Ancak tüm bunlara rağmen saç ekimi FUE tekniğinde daha ucuzdur. DHİ saç ekimi yöntemi FUE saç ekimine nazaran maliyeti yüksektir, bununla birlikte daha sık saç ekimi, az süre ve az greft ekme durumuna sahiptir. Aynı zamanda az kanama riski vardır. DHİ yönteminde saçlarınızı komple tıraş etme zorunluluğu yoktur. Yalnızca boş alanlara ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle DHİ hem erkekler hem de kadınlar için ilk seçenekler arasındadır.  Günümüzde kurumsal pek çok saç ekim merkezi hem yurtiçi hem de yurtdışı hastalarına çeşitli olanaklar sağlamaktadırlar. Bunlardan bazıları şöyledir;

 • Saç ekimi konusunda kişisel tavsiyeler
 • Saç ekimi fiyatına dahil PRP tedavisi
 • Preoperatif konsültasyon
 • Kan testleri ücretsiz
 • Hastanede müdahale tamamen hijyenik ortam
 • FUE saç ekimi 5.000 nakli – Diğer tekniklerde maksimum sayı
 • Maksimum implant sayısı
 • Otel 5 yıldızlı + Kahvaltı dahil
 • Özel şoför ve transfer hizmeti
 • Çevirmen hizmeti
 • Ameliyat sonrası tedavi
 • Hasta takibi ücretsiz saç bakım seti ürünleri
 • Garantili saç ekimi
 • Yolculuk sırasında destek

Şimdi en iyi saç ekim merkezleri ve güncel 2020 saç ekimi fiyatları hakkında bilgiler verelim. Aşağıda, sosyal medya hesapları, forum siteleri ve internet ortamında yayınlanan 2019 – 2020 saç ekim fiyatları ve yorumları baz alınarak hazırlanan “en iyi saç ekim merkezleri” listemiz tamamen tanıtım amaçlı hazırlanmıştır.  Listemizde İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan saç ekim merkezleri yer almaktadır. Türkiye’de ilk 15’e girmiş tüm saç ekim merkezlerine, doktorlarına başarılar ve saç ekimi yaptıran tüm bireylere ömür boyu sağlık diliyoruz.

Türkiye’deki en iyi saç ekim merkezleri

Hermes Hair Clinic Saç Ekim Merkezi İstanbul

Listemizin ilk sırasında Hermes Hair Clinic Saç Ekim Merkezi yer alıyor. 17 yıllık kurumsal geçmişi ve saç ekim yöntemlerinde kalıcı çözümler sunması ile bilinen Hermes Hair Clinic Saç Ekim Merkezi İstanbul’da pek çok kişinin saç ekimi gerçekleştirdiği merkezler arasında yer alıyor. Geliştirdiği son teknolojiler sayesinde saç ekimi ve tutma oranını %99’a kadar yükseltmiş bulunmaktadır. 2018 yılında die Welt tarafından “Avrupa’nın en iyi saç ekimini yapan saç ekim kliniği” unvanına layık görülmüştür. Inovasyona oldukça çok değer veren Hermes hair clinic, DHI, Safir ve Perkutan daha gelişmiş olan ve Unique Slit ile FUE saç ekimi uygulanmaktadır. Saç ekimi fiyat aralığı ise saç ekimi yapılacak olan alana ve tekniğine bağlı olarak 8.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak fiyat bilgisi için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Hermes Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • Adres: Bağdat Cd. No:547, 34846 Maltepe/İstanbul
 • Telefon: +90 534 664 15 15

Dr. Kandulu Hair Center – Op. Dr. Hüseyin Kandulu Saç Ekim Merkezi İstanbul

İstanbul’da saç ekimi yaptırmak ve saç ekimi sonuçlarından memnun kalmak istiyorsanız gerçekleştirdiği operasyonlar sayesinde dünya çapında tanınan Estetik Cerrahı Op. Dr. Hüseyin Kandulu ile saç ekimi işlemlerinizi yapabilirsiniz.  15 yıllık deneyime sahip olan saç ekim merkezi en çok greft eken saç ekim merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Medya ve ünlülerinde yakinen tanıdığı en iyi saç ekim merkezlerinden olan Estetik Cerrahı Op. Dr. Hüseyin Kandulu Hair Center’de saç ekimi fiyatları 7.500 TL ile 13.000 TL arasında değişmektedir.

Dr. Hüseyin Kandulu Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • Adres: Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 / 5 Şişli / İstanbul
 • Telefon: +90 542 537 50 10

Esteworld Saç Ekim Merkezi İstanbul

Esteworld saç ekimi alanında 2004 yılından beri hizmet vermekteler. İstanbul ilinde 3 tane şubesi olan Esteworld Saç Ekim Fiyatları 7.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Estetik merkezinde yalnızca saç ekimi değil pek çok estetik cerrahi işlemleri yapmakta.

Esteworld Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • Adres : Altunizade Mahallesi Kısıklı Caddesi No:7 Üsküdar / İstanbul
 • Telefon : 0 216 474 54 54

Asmed Hair Transplant – Dr. Koray Erdogan Saç Ekim Merkezi İstanbul

Saç ekimi konusunda kendisini kanıtlamış ve dünya çapında duyurmuş olan Dr. Koray Erdogan saç ekim fiyatları ortalama 18.000 TL ile 48.000 TL arasında değişmektedir. Birçok ünlü ve iş adamının saç ekimini gerçekleştiren marka isimlerdendir.

Asmed Hair Transplant – Dr. Koray Erdogan iletişim bilgileri:

 • Adres:Küçükbakkalköy Mahallesi Atilla Ilhan Cd No:29 Ataşehir/ Istanbul
 • Telefon : 0 216 464 11 11

Dr. Zekeriya Kul Saç Ekimi İstanbul

Türkiye’de saç ekimi yapan doktorlar arasında popüler olan Op.Dr. Zekeriya Kul saç ekim fiyatı ortalama fiyatı 7.000 TL ile 13.000 TL arasında değişmektedir.

Dr. Zekeriya KUL iletişim bilgileri:

 • Adres : Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Caddesi  No:23 K:5 D:15  Vital Fulya Şişli/İstanbul
 • Telefon : 0 212 241 44 44

Dr. Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi Ankara

En iyi saç ekimi doktoru olarak başkent Ankara’da hizmet veren  ünlü saç ekim doktorlaru Dr. Muttalip Keser hastaları saç ekimi konusunda %98  memnun ayrılmıştır. Dr. Muttalip Keser saç ekimi fiyatı ortalama olarak 4.000 Euro ile 7.000 Euro arasında değişmektedir.

Dr. Muttalip Keser iletişim bilgileri:

 • Adres: Cankaya Cad. 6/5 Cankaya / ANKARA
 • Telefon : 0 312 442 42 52 – Gsm : 0 505 467 08 42

Doç. Dr. Serdar Gökrem Saç Ekim Merkezi Ankara

Ankara’da en iyi saç ekim merkezini mi arıyorsunuz?  Doç. Dr. Serdar Gökrem isteklerinizi karşılayacak düzeyde tecrübeli ekibi ile sizi bekliyor. Saç ekimi fiyatı ortalama 7.000 TL ile 19.000 TL arasında değişmektedir.

Doç. Dr. Serdar Gökrem iletişim bilgileri:

 • Adres: Kazım Özalp Mahallesi Uğur Mumcu Cad. No:6 Çankaya/Ankara
 • Tel : 0 312 494 0527 – Gsm : 0 542 618 10 10

ClinicHair Saç Ekim Merkezi İzmir

En iyi saç ekimi listemizde İzmir’de tecrübeli saç ekim doktorlarının yer aldığı ClinicHair merkezi yer alıyor. 1999 yılından beri İzmir’de hizmet veren ClinicHair saç ekim fiyatları ortalama 6.000 TL ile 11.000 TL arasında değişmektedir. İzmir ve çevre illeri tarafından hasta kabul etmektedir.

ClinicHair Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • Adres: 1586/3 Sokak No:13 Bayraklı/İZMİR
 • Tel: 0850 333 4 722 -Gsm : 0530 463 8315

Acıbadem Hastanesi Saç Ekim Merkezi

Acıbabadem hastanesi saç ekimi konusunda kaliteli ve iyi bir hizmet vermektedir. Acıbabadem hastanesi saç ekimi fiyatı 9.000 TL ile 24.000 TL arasında değişmektedir.

Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi iletişim bilgileri:

 • Telefon : 444 55 44

Lale Keskin Saç Ekim Merkezi İstanbul

En iyi saç ekimi yorumları arasında Lale Keskin saç ekim merkezi bulunmaktadır. Saç ekimi merkezinin 14 yıllık tecrübe ve 10.000’den fazla saç ekim işlemi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.  Lale Keskin saç ekim merkezinde, FUE saç ekimi, 3D saç ekimi, DHİ saç ekimi, PRP saç tedavisi, tıraşsız saç ekimi, yaptırabilirsiniz. Türkiye,  Azerbaycan, İran, Avrupa ve Arap ülkeleri tarafından tercih edilen saç ekimi merkezidir. Lale Keskin saç ekim 2020 fiyatları 5.000 TL ile 16.000 TL arasında değişebilmektedir.

Lale Keskin saç ekim merkezi iletişim bilgileri:

 • E-POSTA: info@lalesacekimi.com
 • ÇALIŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ: Pazartesi -Cumartesi 08:00 ile 18:00
 • ADRES: Küçükbakkalköy Mah, Vedat Günyel Cad. Defne sok. No:32, 34732 Göztepe/Ataşehir/İstanbul GSM:+90 530 929 75 41

İsveç Klinik Saç Ekim Merkezi İstanbul

İsveç klinik saç ekimi konusunda oldukça başarılı bir hastanedir. İngiltere, Almanya ve Türkiye şubeleri bulunmaktadır. İsveç Klinik 2020 saç ekimi fiyatları 9.000 TL ile 17.000 TL arasında değişmektedir.

İsveç Klinik Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • ADRES: 19 Mayıs Caddesi Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sokak, Şişli Plaza E Blok B 1, Şişli İstanbul
 • ÇALIŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ: Pazartesi -Cumartesi 08:00 ile 18:00
 • Telefon: 0 212 215 5535 – GSM: 0532 059 81 85

Mega HairTrans Saç Ekim Merkezi İstanbul

En iyi saç ekim merkezleri arasıda 2018 yılında “Yılın En İyi Saç Ekim Merkezi” ödülüne  layık görülen Mega HairTrans saç ekim merkezi  bulunmaktadır. 1995 yılından beri hizmet veren kurum Gülten Ünveren kuruculuğunda 23 yıllık köklü bir geçmişe ve saç ekim tecrübesine sahip.  Yerli ve yabancı bireylerin genellikle tercih ettiği Mega HairTrans sekimi fiyatları 9.000 TL ile 17.000 TL arasında değişmektedir.

Mega HairTrans Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • ADRES: Nispetiye Cad. Seyran Apt.no 35 Kat:5 Daire:5 Etiler-İstanbul (Ak Merkez Karşısı)
 • ÇALIŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ: Pazartesi -Cumartesi 08:00 ile 18:00
 • Telefon: 0 212 351 59 89 – 0 212 351 59 88 / GSM: 0 532 374 32 95

Transmed Saç Ekim Merkezi İstanbul

Transmed saç ekimi merkezi saç ekimi konusunda tercih edebileceğiniz 24 yıllık tecrübesi ve 47 ülkeden 20 binden fazla saç ekimi operasyonu ile hizmet bermektedir. Uzm. Dr. Melike Külahçı (Transmed Medikal Direktörü) ve ekibi Transmed 2020 saç ekimi fiyatları ortalama  8.000 TL ile 16.000 TL arasında değişmektedir.

Transmed Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • ADRES: Fulyalı sok. No:7 34330 Levent / İstanbul / Türkiye
 • ÇALIŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ: Pazartesi -Cumartesi 08:00 ile 18:00
 • Telefon: 0 212 281 13 00

Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi İstanbul

Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi İstanbul Anadolu yakasındadır. Dr. İlhan Serdaroğlu 2020 saç ekimi fiyatları 13.000 TL ile 26.000 TL arasında farklılık gözetmektedir. Saç ekimi yaptıran adayların %90’ı ekim sonrasında memnun kalmıştır.

Dr. İlhan Serdaroğlu iletişim bilgileri:

 • ADRES: Bağdat Caddesi Ali Bor Apt. 433 Suadiye /İstanbul
 • ÇALIŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ: Pazartesi -Cumartesi 08:00 ile 18:00
 • Telefon: 0 216 445 00 45 Gsm: 0533 611 16 71

Estetik International Saç Ekim Merkezi Bursa

Türkiye’de saç ekimi konusunda alanında uzman ekiplerle çalışan Estetik International Saç Ekim Merkezi Fiyatları ortalama 5.000 TL ile 9.000 TL arasındadır. Bursa’da saç ekimi yapmak isteyen herkesin gönül rahatlığı ile başvuracağı bir sağlık merkezi olma özelliğine sahiptir.

Estetik International Saç Ekim Merkezi iletişim bilgileri:

 • ADRES: Dikkaldırım Cad. No:25 Çekirge / BURSA
 • ÇALIŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ: Pazartesi -Cumartesi 08:00 ile 18:00
 • Telefon: 444 7707

Görüş, önerilerinizi, yaşadığınız deneyimleri, hizmet kalemlerini, saç ekim fiyatlarını, size gösterilen ilgi ve alakayı yorum kısmına yazarak yeni saç ekimi yapacak bireyleri doğru adreslere hep birlikte yönlendirebiliriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz.