En iyi kedi maması 2020

0
2662
en iyi kedi mama markası hangisi

Bu makalemizde neler okuyacaksınız?

En iyi kedi maması markası hangisi?

İnsanlar gibi, kediler de sağlıklı kalmak ve hastalanmamak için iyi beslenmeye ihtiyaç duyar. Ancak iyi bir kedi maması seçmek her zaman kolay değildir. Peki, kediniz için en iyi mama hangisi? Satın alma kararlarınızı kolaylaştırmak için, etrafınızdaki en iyi kedi maması listesini hazırladık. Bu ürünleri listelerken 3 ana faktöre dayanarak derecelendirdik. Bunların başında malzemelerin kalitesi, ikinci faktör olarak müşteri değerlendirmeleri ve en son marka itibarına baktık. Bir kedi mamasının öncelikle sentetik içerikler, dolgu maddeleri, koruyucu maddeler ve yapay aroma veya kimyasal madde içermemesi gerekmektedir. Yüksek konsantrasyonda sağlıklı hayvansal protein içermesi en önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Pirinç ve buğday yerine bezelye, nohut ve tatlı patates gibi karbonhidratlar içermesi çoğu uzmanın görüşüyle aynı paralelde ilerleme kaydetmektedir. Kedinizin sindirim ve bağışıklık sistemini düzenlemeye yardımcı olan patentli probiyotiklere sahip ürünler her zaman daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Aslında kabul edilmesi gereken bir gerçek şu ki kedinizin “atalarının beslenme düzenine” dayanarak öncelikle etçil olduğunu unutmamakta yarar vardır. Bu nedenle kedi maması seçerken kedinizin biyolojik özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Kediler için mama içeriği çoğu zaman kolay rotasyon için ürünlerde hayvansal proteinleri sunulmaktadır. Bunun temel nedeni bu yiyeceklerin kolayca sindirilebilir ve doğal antioksidanlar, enzimler ve probiyotiklerle dolu olmasıdır. Sağlıklı beslenmenin temel göstergesi vitaminler, mineraller, probiyotikler ve prebiyotikler, lif, yağ asitleri ve sağlıklı proteinlerlerle karbonhidratlardır.

En iyi kedi maması tavsiyesi

İnsanlar gibi, hayvanların da yaşlarına bağlı olarak farklı beslenme ve sağlık ihtiyaçları vardır. Örnek olarak, yavru kedilerin hızlı tempolu büyüme ve gelişmeyi desteklemek için protein ve kalori bakımından zengin diyetlere ihtiyacı vardır. Yaşlı kediler, kilo alımı ve yaşa bağlı sağlık sorunları riskini en aza indirmek için düşük kalorili yiyeceklere veya belirli besinlere sahip birine ihtiyaç duyabilir. “Tüm yaşam aşaması” seçeneği belirli hayvanlar için uygun değildir ve istenmeyen olumsuz etkileri olabilir.

Kedi maması seçimi nasıl olmalı?

Tüm kedigillerin aynı şeye ihtiyaç duymadığını hatırlatmakta fayda vardır. Yaş, yaşam tarzı ve kronik sağlık hastalığının varlığı gibi bireysel faktörlerin, hayvanınız için en iyi olan gıda üzerinde büyük etkisi olacaktır. Bebekler ve küçük çocuklar gibi, genç kediler de, yaşamın ilk iki haftasında kilolarını üç katına çıkardığı kadar hızlı büyüme mahsullerinden de geçer. Şimdi, küçük pisi kedinizin sadece büyümek ve oynamak için ne kadar kalori harcadığını hayal edin. Bu kadar yüksek bir enerji harcaması ile yavru kedilerin normal büyümeyi destekleyecek kadar kalori alması zor olabilir. Yavru kedinizin sağ pençe ile hayata başlaması için pisiyi günde üç ila dört kez beslemelisiniz. Yetişkinler gibi yavru kediler de yağ asitlerine, vitaminlere, minerallere ve diğer mikro besinlere ihtiyaç duyarlar. En sağlıklı kedi mamasını seçmek için yüksek protein, düşük karbonhidratlar ve yüksek su içeriği içermesi gerekmektedir. Pirinç ve soya gibi tahıllar ve yüksek karbonhidratlar kedinizin kan şekerini artırabilir ve kilo almasına neden olabilir. Kediler zorunlu etçildir ve karbonhidratları iyi sindiremezler. Bir tüketici olarak, bütçenize uyan en kaliteli yemeği satın almanızı sağlamak sizin işiniz. Bunu yapmak için, satın aldığınız herhangi bir üründeki içerik listesini rahatça okumak önemlidir.

 • Yemeğin amacı nedir? Yetişkin kediler, yavru kediler veya belirli sağlık koşullarına sahip kediler için mi tasarlandı? Evcil hayvanınızın ihtiyaçları için doğru besinleri aldığından emin olmanız gerekir.
 • Net ağırlık nedir? Etiketler, kedinizin ihtiyaçlarına göre önerilen porsiyon boyutlarını listelemelidir. Net ağırlığı bilmek size her üründen kaç porsiyon alabileceğinize dair bir fikir verecektir. Bunu bilmek, hangi markanın en uygun maliyetli olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.
 • İlk birkaç bileşen nedir?  Malzemeler ağırlık sırasına göre, en yüksekten en düşüğe doğru listelenir. Hayvansal et, kemiksiz et veya organlar her zaman ilk birkaç bileşen olmalıdır. Yan üründen bahseden herhangi bir şeyden kaçının.
 • Bu içerikler nereden geliyor? İçeriklerini sürdürülebilir çiftçilerden ve tedarikçilerden tedarik eden şirketleri seçmelisiniz.
 • Tahıl, soya veya mısır var mı? Bu tür karbonhidratlardan kaçınmalısınız. Kilo alımını, enflamasyonu ve zayıf kan şekeri kontrolünü teşvik edebilirler.

En iyi kedi mamaları listesi güncel fiyatları

En iyi kedi maması hangisi? En iyi kedi mamaları listesi ve en iyi kısır kedi maması markası, kedi kuru maması, yaş kedi maması, kısırlaştırılmış kedi maması ve yavru kedi maması hakkında tüm bilmek istediğiniz detayları en iyi bölümümüzde en güncel fiyatları ile birlikte sizler için derledik.

 • Felicia Kedi Maması – 12 Kg Felicia Kedi Maması Fiyatı: 250 TL
 • N&D Kedi Maması – 10 Kg N&D Kedi Maması Fiyatı: 400 TL
 • Brit Care Kedi Maması – 7 Kg Tavuklu Brit Care Kedi Maması Fiyatı: 260 TL
 • Royal Canin Kedi Maması -15 Kg Royal Canin Kedi Maması Fiyatı: 450 TL
 • Whiskas Kedi Maması – 14 Kg Whiskas Kedi Maması Fiyatı: 200 TL
 • Reflex Kedi Maması – 15 Kg Tavuklu Reflex Kedi Maması Fiyatı: 130 TL
 • Pro Choice Kedi Maması – 15 Kg Pro Choice Kedi Maması Fiyatı: 220 TL
 • Mattise Kedi Maması – 10 Kg Mattise Kedi Maması Fiyatı: 250 TL
 • Spectrum Kedi Maması – 12 Kg Yetişkin Spectrum Kedi Maması Fiyatı: 160 TL
 • Advance Kedi Maması – 15 Kg Advance Kedi Maması Fiyatı: 510 TL
 • Pro Plan Kedi Maması – 10 Kg Pro Plan Kedi Maması Fiyatı: 230 TL
 • Hill’s Kedi Maması – 5 Kg Hill’s Kedi Maması Fiyatı: 230 TL

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz.