SAĞLIK

En iyi kas gevşetici krem

En iyi kas gevşetici krem, kas gevşetici kremler, kas gevşetici iğneler, kas gevşetici ilaç isimleri, sakinleştirici kas gevşetici ilaçlar, hem ağrı kesici hem kas gevşetici ilaçlar hakkında bilgiler sunacağız.

Kas gevşetici ilaç krem isimleri ve fiyatları

Kas gevşeticiler iskelet kaslarını gevşetmek amacıyla için kullanılan ilaçlardır. Peki, bu ilaçlar hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?  Kas gevşetici ilaçlar nelerdir? Evde kas gevşetici yoksa ne kullanılır? Kas gevşetici içmek zararlı mıdır? Doğal kas gevşetici nedir? En etkili kas gevşetici, bacak kas gevşetici ve boyun için en iyi kas gevşetici doğal ürün hangisi?

Kas ağrılarımız için onlarca sebep sayılabilir. Hareketsiz bir yaşam, ofiste masa başında yoğun çalışma şekli, bazen ölçüsü kaçan spor aktiviteleri, kadınlar için doğum öncesi ve sonrasında meydana gelen kas ağrıları, ağır işlerde çalışan bireyler, yaşlılık kısaca kas ağrıları ve kramplar hayatımızın hemen hemen merkezinde yer alıyor. Bazı uzmanlar tarafından önerilen hafif ve orta ölçekli egzersizlerin kas ağrılarını ve de kas çekilmelerini olumlu ölçüde azalttığı gözlemlese de kuşkusuz bu aktivitelerle beraber kas gevşeticilerinde kullanılması uzman hekimler tarafından önerilmektedir.

Kas gevşetici ilaçlar ağrı kesici ilaçlara nazaran içerik bakımında doktor ve uzman hekimler tarafından daha çok tavsiye edilmektedir. Ancak kas gevşetici ilaçların kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken önemli hususların başında bu ilaçlara alerjinizin olup olmadığının önceden tespit edilmesidir. Bu nedenle kas gevşetici ilaçların kullanılmadan önce içeriğinde yer alan kullanım rehberinin titizlikle okunması gerekmektedir. Kas gevşetici ilaçların yanı sıra krem ve merhemlerin dokuya masaj şeklinde uygulanması kas ağrılarını yüzde 60 oranında rahatlatma sağlamaktadır. Aşağıda kas ağrılarınıza çok iyi gelecek popüler ve daha önce pek çok kişi tarafından kullanılan ve olumlu yorumlar yapılan, tavsiye edilen kas gevşetici ilaçların listesini sunacağız.

Kamfolin Pomad

Kas ağrıları ve kas gevşetici ilaç arayanların mutlaka adını duyduğu bir ilaç olan Kamfolin Pomad hakkında şunu söylemek gerekirse ağrı kesici özelliği en popüler olan ilaçlar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Kullanıcıların yorumları kapsamında Kamfolin Pomad sürülen bölgede yanma hissine neden olabilmektedir. Ayrıca ağır yapabilmektedir. Bir diğer olumsuz etkeni ise tarif edilmez kötü kokusudur. Ancak etkisi ve tedavisi görünce tüm bu olumsuzlukları unutabilirsiniz. Uzmanların tavsiyesi ise Kamfolin Pomad kremi sürdüğünüz bölgeyi sıcak yumuşak pamuksu bir bez, havlu ile sarmanızdır. Böylece kas ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Muscoril Ampul

Muscoril Ampul kas ağrılarına iyi gelen ilaçlar arasında yerini almayı başarmıştır. Ancak ilacın diğer ilaçlara nazaran kullanımı kesinlikle uzman doktor gözetiminde yapılması gerekmektedir. Muscoril Ampul içeriği bakımından yan etkiler sahip bir üründür. Her bireyde farklı bir etki gösterileceği için ürünün doktor denetiminde kullanılması önem teşkil etmektedir. Muscoril Ampul kas ağrıları tedavisi bakımından oldukça güçlüdür. İlk 15 dakika içinde etkisi görebilirsiniz.

Dikloron

Kas gevşetici ilaçlar arasında doktorların en yaygın yazdığı ve bireylerin en çok kullanıp olumlu sonuçlar aldığı reçetesiz en çok satılan kas gevşetici ilaç Dikloron ilacıdır. Dikloron gerek jel, gerek kapsül gerekse de tablet olarak kullanımı oldukça faydalı ve sonuç getiren bir ilaçtır. İlaçların türüne göre alındığı saten itibaren etkisini gösterdiği birçok kaynak tarafından bilinmektedir. Eğer sizinde kronik ya da rutin kasa ağrılarınız varsa güne yeni bir Dikloron ile başlamanızı tavsiye ediyoruz. Dikloron ilaçlarının elbette her bireyde etkileri farklıdır. Bazı durumlarda çeşitli yan etkiler gözlemlenebilmektedir.

Muscoflex

Listemizin ikinci sırasına kas ağrılarına iyi gelen kas gevşetici ilaç ve kremler arasında Muscoflex yer alıyor. Alındığı dakikadan itibaren 10 dakika içinde etkisini görebileceğiniz bir ilaç türüdür. Etkisini kas ağrılarınızı en az 24 saat etki etmektedir. Muscoflex hakkında bilmeniz gereken en önemli husus,  ilacın 1 haftadan fazla kullanmamanızdır. Kapsül ve Jel seçenekleri ile kullanabileceğiniz bu ürün ile kas ağrılarınızı uzun zaman öteleyebilir ve tedavisine yardımcı olabilirsiniz. Her ilaçta olduğu gibi kişiden kişiye değişen bazı yan etkiler görülebilir. Muscoflex ilacının jel ürünü oldukça başarılı olup masaj şeklinde uygulandığında kalıcı tedavi sağladığı gözlemlenmiştir.

Akineton

Kas gevşetici ilaç arıyorsanız Akineton ideal bir ilaç olarak karşımıza çıkaktadır. Aslında ilacın içeriğine bakıldığında Parkinson hastalığının tedavisi için kullanılan ilaçlar statüsündedir. Ama özellikle sinir sistemi üzerine etkili olan bir ilaçtır. İlacın kullanımı oldukça kolaydır. Diğer kas gevşetici ilaçlara nazaran yan etkisi az olduğundan listemize dahil edilmiştir. Sizde kas ağrılarınızın gevşemesi için Akineton ilacını doktorunuzun önerdiği şekilde kullanarak tedavinizi erkenden kontrol altına alabilirsiniz.

Ben-Gay

Uzman hekimler ve doktorların yaygın olarak yazdığı ilaçlar arasında halkın beğenisini kazanmış en iyi kas gevşetici ilaçlar statüsünde ilk sıralarda yer alan ilaç türlerinden biri de Ben-Gay kas gevşetici ilacıdır. Bu ilacın içeriği ve bileşenleri kas ağrılarınızın hakkından gelebilir. Ben-Gay kas gevşetici ilacı kas problemlerinizi ortadan kaldıracak derecede önemli ve etkili bir ilaçtır. Ben-Gay kas gevşetici ilacı genellikle tüm yaşlarda kullanılabildiği için tercih edilmektedir. Ürün özelikle de artan boyun kas ağrılarında mükemmel sonuçlar vermektedir.

Deksalgin Jel

Deksalgın Jel kas ağrılarınız için mucize ürünlerden biri daha. Deksalgın Jel diğer ilaçlara nazaran kas ağrılarında öncü bir ilaç olduğu gibi ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliklerine artı olarak eklem ağrıları, tendonlar, sinir sıkışmaları, karpal tünel sendromları, ağrılı ve iltihaplı bölgeler, travmatik durumlar, şişlik gibi durumlarda Deksalgın Jel’i tercih edebilirsiniz.

Majezik

Majezik aşina olduğumuz bir ürün. Kas gevşetici ürünün en önemli özelliği de akut romatizma hastalıkları tedavisinde de kullanılmasıdır. Majezik tablet olarak yine doktorunuzun öngördüğü şekilde kullanılması önemlidir. Kas ağrılarına iyi gelen ilaçlar kategorisinde güvenle kullanabileceğiniz Majezik kas ağrılarınızı hafifletebileceği gibi tedavisinde de etkin rol oynar.

Dolgit

Dolgit kremle tanışın. Kas ağrınız ve romatizmanız m ı var? O halde Dolgit sizin için ideal bir üründür. Ağrılı eklem hastalıkları için yalınızca deriye uygulanan Dolgit krem iltihaplı romatizma hastalıklarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Omuzlarda sertlik, kuluç, bel ağrısı, kuyruk sokumunda ağrı, kaz ve yaralanmalar, spor aktiviteleri sonrasında meydana gelen tüm ağrılarda gönül rahatlığı ile Dolgit kremi kullanabilirsiniz.

Etol Fort

Kas ağrılarının yanı sıra ateş düşürücü iltihap sökücü özelliğ bulunan Etol fort başta kas ağrıları, bel ağrısı olmak üzere sırt ağrısı, boyun ağrısı, iskelet sistemi ağrıları, diş tedavisi bunun yanında diş eti ağrılarında, adet dönemlerinde yaygın olarak kullanılan ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Thermo Doline

Eğer uzun zamandır artan kas romatizması omurga ağrısı ya da eklemlerde aşırı zorlanma, kireçlenme gibi durumlar söz konusuysa Thermo Doline kremi ile tanışmanızın vakti gelmiştir demek. Thermo Doline kremi ile kas ağrılaınızın yanı sıra, ağırılık kaldırdıysanız ve bir zorlama söz konusu ise kas ağrılarınızı en aza indirgeyeceğinden şüpheniz olmasın.

Voltaren krem

Birçoğumuzun yakından bildiği bir ilaç markasıdır. Ağrı ve kas gevşetici alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı bireylere göre etkisi az kalsa da Voltaren krem en iyi kas gevşetici kremler arasında yerini almıştır. Özellikle de darbelere bağlı ezilmelere karşı çok etkili bir kremdir.

Tyoflex Merhem

Kasa ğrılarına en iyi gelen krem markaları arasında kuşkusuz Tyoflex krem yer almaktadır. İçeri bakımından kas ve eklem ağrıları başta olmak üzere, bel ağrıları, omuz ağrıları, kol ağrıları, bel ağrıları, spor aktivitelerinde meydana gelen yaralanmalar, omuz, boyun ve bel tutulmaları için tavsiye edilen bir ilaçtır.

Tantum Jel

Tantum Jel özellikel iltihap ve ağrılarda vücutta meydana felen burkulma, ezilmelere karşı adale gerilmesi sonucu oluşan ağrılar, sırt ve bel ağrısı, tendon iltihabı gibi durumlarda bölgeye sürüldüğünde hemen etkisini gösteren Tantum Jel en iyi kas gevşetici ve ağrı giderici ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cabral

Cabral kas ağrıları ve kas spazmaları bakımından tavsiye edilen ürünler arasındadır. Doktor denetiminde en çok 1 hafat kullanılması gereken ilaçlar listesindedir. Ağrıları normalleştirme özelliği bulunan Cabral 400 mg film tablet kasa ağrılarınızı en aza indirgeyecek özelliğe sahiptir.

Görüldüğü üzere yukarıda en iyi 15 kas gevşetici krem ve ilaçların listesini sunduk. Her bireyin ağrısı farklıdır ve her ağrının öyküsü farklıdır. Bu nedenle yukarıda bilgilendirmek amacıyla sunduğumuz ilaçların kesinlikle uzman doktor tarafından reçete edilmesi önem arz etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!