En iyi burun estetik doktoru 2020?

0
19811
en iyi burun estetiği doktoru kimdir?

Türkiye’nin en iyi burun estetik doktoru kim?

Burun estetiği ya da burun ameliyatı olmanın en hassas ve en önemli dönüm noktalarından biriside en iyi burun estetiği doktorunu bulmaktır. Burun ameliyatı olmanız için 2 şansınız vardır. Bu iki şansı çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. İlk şansınız gerçekten en iyi burun estetiği yapan doktoru bulmaktır. Aksi halde ikinci şansınıza kalmanız durumunda bu kez revizyon için en iyi burun ameliyatı yapan doktoru bulmanız gerekecektir. Üstelik revizyon ameliyatları sıradan rutin bir nurun ameliyatı ücretinden kat kat fazladır. Bu durum gözünüzü kokutmasın. Biz en iyiler bölümümüzde Türkiye genelinde yaygın olarak burun estetiği mesleğini sanatı ile icra eden en iyi doktorlar listesini bir araya getirdik. Bu çalışma hazırlanırken binlerce kullanıcının sosyal medya hesapları ve forumlar üzerinden yapılan değerlendirmeler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Aşağıda yer alan listede Türkiye’de burun estetiği konusunda kendisini kanıtlamış onlarca üstün başarılara ve donanımlara sahip hekimlerle tanışacaksınız. Söz konusu ameliyat fiyatları 2019 yılının son ayları ve 2020 Ocak ayı baz alınarak ortalama burun ameliyat fiyatlarına yer verilmeye çalışılmıştır.

  • Burun estetiği olmak isteyen bireylerin doktor seçiminden sonra mutlaka fiyat konusunda ilgili birimle iletişime geçmesi tarafımızdan rica olunur.
  • Ayrıca bu listemizde yer alan saygıdeğer hekimlerimiz ve ameliyat fiyatlarına ilişkin hatalı bilgilerin olması durumunda kendilerinden bizimle iletişime geçmelerini rica ediyoruz.
  • Son olarak unuttuğumuz, gözden kaçırdığımız değerli hekimler de en iyi burun estetiği yapan doktorlar arasına katılmak istiyorlarsa bize başvurabilirler. Aşağıda en iyi burun estetik doktoru listesi İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun illeri baz alınarak hazırlanmıştır.

Burun estetiği hakkında pratik bilgiler

Burun estetiği bireylerin hem estetik kaygılarını gidermeleri hem de sağlıklı bir nefes alabilmeleri için başvurdukları bir cerrahi yöntemdir. Burun ameliyatı KBB Operatör Doktorları ve Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından yapılır. Her iki uzmanlık alanı da kendi alanlarında oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Burun ameliyatı olmadan önce bireylerin en büyük kaygısı kuşkusuz ameliyat sonrası görünümdür. Bunun öncesinde elbette, iyi bir doktor ve hastane bulmak ve de olabildiğince ucuz fiyatlara ameliyat olmaktır. Şunu belirtmemizde fayda var. Hem en iyi burun estetiği doktoru bulmanız, hem de çok ucuza burun ameliyatı olmanız nerdeyse imkansızdır. Bu nedenle burun ameliyatı olmadan önce mutlaka çok iyi araştırma yapmanız gerekmektedir.

Kimler burun estetiği olabilir?

Dünyanın neresinde olursanız olun. Bayanlar için 16 yaşını ve erkekler için 18 yaşını doldurmuş herkes burun estetiği olabilir. Burun estetiği olmak için estetik kaygınız ya da bir rahatsızlığınızın olması gerekmektedir. Bazen de çeşitli yaralanmalar, kazalar sonucunda ezilen ve deforme olan burunlar da ameliyat için zoraki durumlar kapsamına girebilmektedir.

Burun ameliyatı olmadan önce

Burun ameliyatı olmadan önce çok iyi bir araştırma yapın. Doktorunuzu yakından tanıyın. Doktorunuza ameliyat olan hastalarla sosyal medya üzerinden iletime geçin. Doktorunuzdan öncesi ve sonrası burun estetiği fotoğraflarını hatta videolarını talep edin. Fiyat konusunda sıkı bir pazarlık yapın. Vaatlerinizi sıralayın.  Fotoğraf Photoshop ve hatta 3D simülasyon çalışmalarınızı talep edin. Ameliyat sonrası görüntünüze en yakın çalışmayı ve yüzünüze en uygun burun modeli için çabalayın. Burun estetiği için kış ayları oldukça ideal aylardır. Yaz aylarında ameliyat olmamaya gayret gösterin. Belki de en önemlisi eğer gerçekten özgüveninizin yerine geleceğine inanıyorsanız burun estetiği için vakit kaybetmeyin. Eğer nefes almakta zorlanıyorsanız ve burun içi ameliyatlar faydasız kaldıysa burun ameliyatı olmak için can atın. Ancak estetik kaygınız ağır basmıyor, kendinizle barışıksanız ve en önemlisi nefes alma gibi sorunlarınız yoksa asla burun estetiği olmayın!

Burun ameliyatına karar verdiniz? Peki, nasıl bir süreç sizi bekliyor?

Burun estetiği olmaya karar verdiniz. Burun ameliyatı öncesi fotoğraf çalışmalarınız yapıldı ve fiyat konusunda da anlaştınız. Şimdi sırada ameliyat gününü kararlaştırmak var. Ameliyatınız için gün alın. Mümkün olduğunca kış aylarında ameliyat olmayı tercih edin. Çünkü yaz aylarında güneş ve alerjik hastalıklar burnunuzun düşmesine neden olabilir. Ameliyat olmadan önce rutin tahliller ve tetkikler uygulanır. Ameliyat için bir sorun teşkil etmiyorsanız mutlaka refakatçinizle birlikte hastane yolunu tutun. Burun estetiği her ne kadar internet ortamında 1 saat olarak belirtilse de başarılı bir burun estetiği 2 ila 3 saat arasında bir zaman diliminde gerçekleştirilmektedir. Birde en çok merak edilen bir konu açık ya da kapalı burun ameliyatı. İyi bir burun estetiği her zaman için açık ameliyat ile mümkündür.

Burun ameliyatı sonrasında neler oluyor?

Burun ameliyatı sonrasında odanıza alındığınızda 4 saat sonra çok ciddi ve korkunç bir ağrınız olur. Ancak bu ağrıkesici iğnelerle hastane ortamında yatıştırılır. Ameliyat sonrasında 1 ila 2 gün hastanede kalırsınız. Ameliyat sonrası ağrı geçtiğinde rahat bir nefes alırsınız. Hastaneden taburcu olduktan sonra doktorunuz kontorller için size günler verir. Genellikle bu kontroller ilk etapta haftalık daha sonra aylık rutin kontrollere dönüşür. İlk etapta burun tamponu alınır ve burun bantlanır. Daha sonra doktorunuzun verdiği bir su ile burnunuza evde müdahale yapmaya başlarsınız. İyi bir burun estetiği ameliyatı ameliyattan 5 dakika sonra kendisini belli eder. Ancak nihaiyi sonuç genelde 6 ay ile 8 ay arasında değişmektedir. Burun estetiğinde en önemli unsur bireyin pozitif olmasıdır.

Yukarıda burun estetiğine dair öneli bazı notları sizlerle paylaştık. Şimdi de Türkiye’nin en iyi burun estetiği doktorları güncel listesi ve ortalama burun ameliyatı fiyatları hakkında bilgilerini göreceğiz.

Şehir DoktorAmeliyat Fiyatı Ortalama
İstanbulDr. Barış Çakır 35.000 TL
İstanbulOp. Dr. Güncel Öztürk22.000 TL
İstanbulOp. Dr. Muhammet Dilber16.000 TL
İstanbulOp.Dr. Salih Emre Üregen 20.000 TL
İstanbulDoç.Dr. Süleymen Taş 20.000 TL
İstanbulDoç.Dr. Emre İlhan22.000 TL
İstanbulYrd. Doç. Dr. Ömer Faik Sagun12.000 TL
İstanbulDoç. Dr. İlker Koçak10.000 TL
İstanbulOp. Dr. Volkan Kahya12.000 TL
İstanbulOp. Dr. Tamer Şakrak 12.000 TL
İstanbulOp. Dr. Arda Pelen 13.000 TL
İstanbulOp. Dr. Ozan Balık18.000 TL
İstanbulOp. Dr. Aykut Özpur12.000 TL
İstanbulOp. Dr. Burak Kayan13.000 TL
İstanbulOp. Dr. Cem Altındağ12.000 TL
İstanbulOp. Dr. Teoman Doğan18.000 TL
İstanbulOp. Dr. Ali Murat Akkuş18.000 TL
İstanbulOp. Dr. Bülent Koç14.000 TL
İstanbulOp. Dr. Bahadır Baykal9.000 TL
İstanbulOp. Dr. Yakup Avşar32.000 TL
İstanbulProf. Dr. İbrahim Ercan25.000 TL
İstanbulOp. Dr. Bora Ok12.000 TL
İstanbulOp. Dr. Savaş Sarı14.000 TL
İstanbulOp. Dr. Mirza Fırat 10.000 TL
İstanbulProf. Dr. Namık Kemal Baran14.000 TL
İstanbulDr. Hüseyin Güner 18.000 TL
İstanbulProf. Dr. Nazım Durak14.000 TL
İstanbulOp.Dr. Teoman Doğan 13.000 TL
İstanbulOp. Dr. Emre İlhan11.000 TL
İstanbulOp. Dr. Volkan Serdar Otrakçı11.000 TL
İstanbulOp.Dr. Defne Erkara12.000 TL
İstanbulProf. Dr. Selçuk İnanlı 18.000 TL
İstanbulDoç. Dr. Hayati Akbaş14.000 TL
İstanbulProf. Dr. Onur Erol 18.000 TL
İstanbulDoç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu 13.000 TL
İstanbulOp. Dr. Güncel Öztürk18.000 TL
İstanbulDr. İlker Manavbaşı12.000 TL
İstanbulProf. Dr. Nazım Çerkeş14.000 TL
İstanbulDr. Tayfun Türkaslan13.000 TL
İstanbulOp. Dr. Baran Kul18.000 TL
İstanbulOp.Dr. Bülent Tekerekoğlu13.000 TL
İstanbulOp.Dr. İsmail Bayram12.000 TL
İstanbulDr. Tamer Haliloğlu 14.000 TL
   
AnkaraOp.Dr. Tevfik Sözen13.000 TL
AnkaraOp.Dr. Mesut Kaya12.000 TL
AnkaraOp.Dr. Haldun Kamburoğlu15.000 TL
AnkaraOp.Dr. Gürcan Aslan12.000 TL
   
SamsunOp.Dr. İsmail Küçüker8.000 TL
SamsunOp.Dr. Halit Urgan11.000 TL
   
İzmirProf. Dr. Raşit Midilli14.000 TL
İzmirProf. Dr. Murat Cem Miman10.000 TL
İzmirProf. Dr. Ahmet Seyhan13.000 TL
İzmirProf. Dr. Ufuk Bilkay    18.000 TL
İzmirProf. Dr. Yiğit Özer Tiftikcioğlu12.000 TL
İzmirProf. Dr. Eray Copcu18.000 TL
İzmirProf. Dr. Adnan Ünal13.000 TL
İzmirProf. Dr. Erdoğan İnal14.000 TL
İzmirDoç. Dr. Hakan Kerem13.000 TL
İzmirDoç. Dr. Saime İrkören16.000 TL
İzmirOp. Dr. Can Kopal10.000 TL
İzmirOp. Dr. Görkem Çalışkan12.000 TL
İzmirOp. Dr. Tolgahan Alpaydın18.000 TL
İzmirOp. Dr. Ulvi Güner14.000 TL
İzmirOp. Dr. Çağhan Baytekin12.000 TL

Görüş, yorum ve önerilerinizi çekinmeden yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Yaşadığınız tecrübeleri, doktorlar hakkında fikirlerinizi paylaşarak yeni burun ameliyatı olacak adaylara hep birlikte yol gösterebiliriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz.