SAĞLIK

En iyi balgam sökücü ilaç isimleri

En iyi balgam sökücü ilaç isimleri hangileri ve fiyatları hakkında bilgiler araştırdık. Balgam sökücü ilaçlar hem yetişkinler hem de bebekler için oldukça önem arz etmektedir. Balgam sökücü ilaç arayanlar için sağlık bölümümüzde balgam sökücü ilaç suda eriyen, balgam sökücü ilaç isimleri, balgam sökücü ilaç fiyatları bunun yanında balgam sökücü ilaç bebek ve çocuklar için kullanılacak olan bitkisel kürlere kadar pek çok bilgiyi sizler için bir araya getirdik.

Balgam sökücü ilaçlar

Kış mevsimi kapıyı çalınca karşılaşılan en güç problemlerden biriside kuşkusuz kronik balgam sorunudur. Ülkemizde ve tüm dünyada mevsim geçişlerine bağlı olarak her 5 kişiden 2’si kış mevsiminde balgam sorunu ile yüz yüze gelmektedir. Bu bağlamda sigara kullanan bireylerde balgam sorunu daha çok görülmektedir. Balgam sorunu için reçetesiz alınabilecek en iyi balgam sökücü ilaç listesini aşağıda bulabilirsiniz. Bu liste uzman doktorlar tarafından kış aylarında kullanılması uygun görülen ilaçlardan oluşmaktadır.

Balgam sökücü ilaç

Balgam genellikle sigara içen bireylerde sıklıkla görülmektedir. Akciğerlerde bulunan hücrelerin ürettiği sıvı olarak adlandırılan balgam trake borularına yapışmış genelde toz gibi zararlı maddelerin kolayca dışarı atılabilmesi için oluşmaktadır. Dünya da ve özellikle de Türkiye’de sigara tüketimi oldukça yaygındır. Birçok ölümcül hastalığa neden olan sigara balgamın oluşmasında birinci etkili faktördür. Bu sırayı diğer çeşitli hastalıklar takip etmektedir. Her sabah uyandığınızda balgamınız varsa işte gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz etkili balgam söktürücü ilaçlar ve isimleri.

C vitamini içeren bu balgam söktürücü ilaç grip ve yüksek ateş sonrasında görülen balgamın kolayca sökülmesini sağlamaktadır. Üst solunum enfeksiyonlarında oldukça etkili olan bu ilaç sayesinde hem öksürükleriniz hem de ağrılarınızın geçtiğine tanıklık edeceksiniz.

Dekoferin- E Şurup

Balgam sökücü ilaçlar arasında oldukça etkili olan bir diğer ilaç Dekoferin- E Şurup. Özellikle solunum yollarındaki salgıların yapışkanlığını azaltmada etkin olan ilaç nefes sorunu ve göğüs tıkanıklığı gibi durumlarda oldukça etkilidir. Balgamın katı ve sıvı hali konusunda başarı sağlayan ilaçlar arasında yerini almaktadır.

Daymol Efervesan Tablet

Balgam söktürücü ilaçlar listesinde etkin ve özelliklede balgamın parçalanmasına olanak sağlayan ilaçlardan biri de Daymol Efervesan Tablet. Koyu balgamlar, burun tıkanıkları, ağrıların azalması konusunda kendisini ispatlamış olan Daymol Efervesan Tablet  balgam sökücü ilaçlar arasında kesinlikle kullanılması gereken bir ilaçtır.

Mucofıx 1200-400 Efervesan Tablet

Uzman doktorların yaygın olarak önerdiği balgam sökücü ilaçlar arasında Mucofıx 1200/400 Efervesan Tablet bulunmaktadır. Burun tıkanıklığı, solun yollarının genişlemesi, rahat nefes ve daha pek çok alanda etkilidir. KOAH hastaları ve astım hastalarının kolayca kullanabildiği ve yan etkisi olmayan balgam söktürücü ilaçlar kategorisinde Mucofıx 1200/400 Efervesan Tablet oldukça etkili ilaçlar arasındadır.

Alles 600 Mg Efervesan Tablet

Kış aylarında özellikle de soğuk algınlığı sonucunda meydana gelen koyu ve katı balgamın eritilmesi hususunda oldukça etkili olan Alles 600 Mg Efervesan Tablet üst solunum yollarında, öksürüğe, balgamın dışarı atılmasında, boğazın rahatlaması açısından etkin ilaçlar arasındadır.

Sekrol 15 Mg Pediatrik Şurup

Şiddetli balgamınız mı var? Burun tıkanıklığı, nefes darlığı, bronşit, orta kulak iltihabı. Eğer tüm bu sorunları aynı anda yaşıyorsanız o halde Sekrol 15 Mg Pediatrik Şurup tam da size göre. Balgamın sökülmesine yardımcı olan bu ilaç sayesinde kısa sürede balgamı vücudunuzdan atabilirsiniz.

Sudafed Ekspektoran

Balgam konusunda etkili ilaçlar arasında yerini alan Sudafed Ekspektoran bireylerin mutlaka doktor tarafından tavsiye üzerine kullanmaları gereken etkin bir ilaçtır. Ayrıca ilacı 12 yaşından küçük çocukların kullanımı yasaktır. Öksürük, üst solunum yollarında etkili olan bu ilaç sayesinde balgam sorununa kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Balgam sökücü ilaç fiyatları 2020 güncel fiyatları sıklıkla değişmektedir.

Bebekler için balgam sökücü

Bebekler ve çocuklar için ve de yetişkinlerinde kullanabileceği bitkisel balgam sökücü kürler hakkında bilgiler verecek olursak kolayca evde hazırlanabilecek balgam söktürücü için aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

Bebekler için balgam sökücü ilaç

Bal ve acı biber şurubu

Bu kür sayesinde balgam illetini kolayca söküp atabilirsiniz. Bal, zencefil ve acı biber kullanarak hem öksürüğünüzü, burun tıkanıklığınızı hem de grip, astım, bronşit gibi durumlarda meydana gelen solunum problemlerine karşı koyabilirsiniz. Aşağıdaki kür her yaş için uygundur.

  • Elma sirkesi
  • Limonun suyu
  • 3 yemek kaşığı doğal bal
  • 1 yemek kaşığı zencefil tozu
  • Yarım yemek kaşığı acı biber

Öncelikle elma sirkesini geniş bir kabın içine koyun. Sonra içine limon suyu, bal ve zencefil ilave edip tahta kaşıkla iyice karıştırın. Kısık ateşte kaynatmaya başlayın. Bu kür kaynamadan önce acı biberi de ekleyip ocaktan alın. Bu karışımı günce 1 ya da 2 kez tüketin. Böylece balgamın söküldüğünü göreceksiniz.  Bunun yanında bal ve soğan şurubu, kekik çayı elma ve limon kürü okaliptüs buharı gibi kürlerde oldukça balgam söktürücü konusunda etkilidirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!