SAĞLIK

Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi lekeli ciltler için hangisi?

Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi lekeli ciltler için hangisi? Ülkemizde ve dünyada 4 mevsim boyunca ihtiyaç duyulan güneş kremleri sağlığımız açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Dünya üzerinde kozmetik firmalarının ürettiği binlerce güneş koruyucu kreme rastlamak mümkündür.  Ancak Dermatologların önerdiği en iyi güneş kremleri hakkında birçok kişinin bilgisi yok.  Güneş kremleri temel olarak cildin güneş ışığının diğer olumsuz etkilerini önlemek için kullanılan ürünlerdir. Aktif bileşenler, UV-A ve UV-B ışınlarını emen, yansıtan veya saçan organik veya inorganik UV filtreleridir. Güneşten koruyucular güneşlenmeden önce yeterli miktarda ve mümkün olduğunca tamamen uygulanmalıdır. Olası istenmeyen etkiler arasında lokal cilt reaksiyonları ve alerjik reaksiyonlar bulunur. Bu bölümümüzde siz değerli okuyucularımızla piyasada en yaygın kullanılan ve en iyi güneş kremleri markaları hakkında bilgiler sunacağız.

Lekeli ciltler için en iyi güneş kremi

Sıradan ciltler için olduğu gibi lekeli ciltler için de güneş kremleri mevcuttur. Güneş kremleri, yerel cilt reaksiyonlarına, cilt tahrişine ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Güneş koruyucu etkisi, güneşin UV ışınlarını deriden uzak tutan filtre maddelerine dayanmaktadır. Bunlar iki kategoriye ayrılır: kimyasal ve mineral ürünler. Kimyasal bir güneş koruyucu filtre üreticisi olarak güneş ışınlarını emen organik molekülleri ifade eder, bu yüzden ısı biçiminde emer. Dermatologlar güneş arayanlara cilt kanseri riskini en aza indirmek için günde birkaç kez krem uygulamalarını tavsiye ederken, toksikologlar alarm zillerini çalmaktadır. Ticari güneş koruyucu ürünlerinin çoğu, zararlı UVA ışınlarına karşı sadece yeterince koruma sağlamadığından, ayrıca çinko oksit gibi kanserojen maddeler de içerir. Bu nedenle güneş kremi seçerken oldukça seçici olunması gerekmektedir. En iyi güneş kremi listemiz başlıyor. Bu bölümümüzde piyasada yaygın olarak kullanılan 15 en iyi güneş kremi markasını 2020 güncel fiyatları ile birlikte sizler için bir araya getiriyoruz.

En iyi güneş kremleri hangileri?

En iyi güneş kremleri hangisi? En iyi güneş koruyucu krem markası hangisidir? İşte 2020 yılının en iyileri. Güneş kremleri, güneş radyasyonunun ( güneş yanığı, kızarıklık, kabarma, cilt yaşlanması gibi) olumsuz etkilerini azaltmak veya önlemek için cilde uygulanır. İstatistikler, özellikle kendilerini korumasız yoğun güneş ışığına maruz bırakan insanlarda, artan cilt kanseri riskini göstermektedir. Özellikle kritik olan, çocukluktaki güneş yanıklarıdır. Güneş kremleri sizi güneşin tehlikeli UV ışınlarından korur ve güneş yanıklarını ve cildin erken yaşlanmasını önler. Temel olarak, güneş kremleri, güneş spreyleri, güneş jelleri ve güneş yağları arasında fark vardır. Tüm şekiller farklı LSF ve farklı boyutlarda mevcuttur. Güneş kremleri dokuda daha kalın olma eğilimindedir, ancak güneş jelleri çok incedir ve hızlı bir şekilde emilirler. Spreyler kremler gibi incelticidir ve güneş yağları bronzlaşma içindir. Güneş kremi hemen cilde nüfuz eder ve süper şekilde dağıtılabilir. Krem çok yumuşaktır ve bu nedenle alerji ve nörodermatit için mükemmeldir. Güneşten koruyucu preparatlar tamamlayıcı bir önlem olarak önerilmektedir, ancak bunlar zamanında ve cömert bir şekilde uygulanmalıdır. Su geçirmez ürünler yıkanmayı güneş koruyucusundan uzaklaştırır ve böylece banyo, su sporları veya aşırı terleme sırasında geçici koruma sağlar. En yaygın güneşten koruyucular sıvı emülsiyonlardır . Ürünlerin güneş kremi, güneş kremi (güneş sütü olarak da bilinir) ile güneş jeli arasındaki fark, bileşim veya farklı bileşenlerin çözülme şeklidir. Bu, özellikle tutarlılık açısından kullanıcı için fark edilir hale gelir. Bununla birlikte, nispeten yağ karakteristiğinden dolayı, kremler özellikle yüksek su direncine ve böylece güneşlenme sırasında güneş kremi yıkamaya karşı dirence sahiptir. Losyonlar ve jeller de alkol içerebilir. Bununla birlikte, jeller tamamen yağsızdır. Güneş koruyucu preparatlarının yan etkileri cildin tahriş edici, alerjik veya fotoalerjik reaksiyonları olabilir.

Monteil Paris Perlance Blanc Pur Even Out Dark Spot Corrector 30

Güneş kremleri arasında piyasada yaygın olarak kullanılan ürünler arasında en iyi güneş kremi unvanına sahip Monteil Paris Perlance Blanc Pur Even Out Dark Spot Corrector 30 hem içeriği ile hem de fiyatı ile oldukça lüks bir ürün. Ancak söz konusu cilt hassasiyeti olduğunda mecburen tercih edilme durumunda kalınmaktadır. Ürünün 2022 fiyatı ortalama 1000 TL üzerindedir.

Dermaceutic Sun Ceutic Spf50 50Ml – Nemlendiricili Güneş Koruyucu Krem

Güneş kremleri arasında yine tercih edilen ve özellikle de yaz aylarında daha çok Pazar bulan Dermaceutic Sun Ceutic Spf50 50Ml – Nemlendiricili Güneş Koruyucu Krem piyasa koşullarında iyi güneş kremi statüsüne sahip ürünler arasında yerini almaktadır. Yine piyasada bulunan pek çok güneş kremine nazaran fiyatı yüksektir. 350 TL civarında satılan ürünün kullanıcı yorumları %92 üzerinde olumlu sonuçlar vermiştir.

Dermalogica Solar Defense Booster Spf50 50Ml

Güneş koruyucular arasında çok bilinen ve en çok tercih edilen güneş kremi Dermalogica Solar Defense Booster Spf50 50Ml. Dermalogica en iyi güneş kremi listesinde neredeyse ilk sıralarda yerini almaktadır. Mevcut piyasada ortalam olarak fiyatı 650 TL civarındadır. Ancak kullanıcıların neredeyse hepsi üründen çok çok memnun.

Institut Esthederm No Sun 50 Ml – Güneş Bakımı

En iyi güneş bakım kremi unvanına sahip olan Institut Esthederm No Sun 50 Ml – Güneş Bakımı ürünü piyasada en çok kullanılan ve orta segmentte bir ürün. Günaş kremi pazarında ortalama 250 TL civarında satılan ürünün hedef kitlesi üründen oldukça memnundur.

Neostrata Sheer Physical Protection Spf 50 Şeffaf

En iyi güneş kremi aryanlar listesinde kendi pazarında ortalama 275 TL civarında satılan ürün özellikle güneş ışınlarına ve lekelere karşı oldukça etkili bir ürün. Bu nedenle kullanıcı yorumları ve tavsiyeleri oldukça yüksektir.

Sferangs Uv Sun Controler Spf50 40Ml

Pahalı olmayan güneş kremlerinin iyi olmayacağı yönünde yargıları kıran ve kendi piyasasında oldukça başarılı olan güneş kremi Sferangs Uv Sun Controler Spf50 40Ml 80 TL civarında fiyatı ile kullanıcılarına mükemmel ötesi bir deneyim ve koruma sağlamaktadır.

Svr Clairial Creme Spf 50 Renk Dengeleyici Krem 50 Ml

Bakım konusunda markalaşmış ve kullanıcı yorumları ile adeta tebrikler almış olan bu ürün Svr Clairial Creme Spf 50 Renk Dengeleyici Krem 50 Ml yaz aylarında güneş ışınlarından korunmanız için hazırlanmış en iyi güneş kremidir. Ortalama fiyatı 280 TL civarındadır.

The Organic Pharmacy Celluar Protection Sun Cream SPF 25 100ml

Herşeyin organiği olurda güneş kreminin organik ürünü olmaz mı? The Organic Pharmacy Celluar Protection Sun Cream SPF 25 100ml inanılmaz koruma kalkanı ile cildinizi tüm dış etkenlere karşı güvenle koruyan bir üründür. Organik bazlı olmasına rağmen piyasada 315 TL civarında satın almanız mümkündür.

Trukid Sunny Days Spf 30 Güneş Kremi 473ml

En iyi güneş kremi listemizde piyasada ortalama 385 TL civarında satılan Trukid Sunny Days Spf 30 Güneş Kremi son dönemlerde kullanıcıdan tam not alan bir ürün olduğu için listemizde yer bulmuştur.

Bioderma Photoderm Mineral Spf 50 Faktör Sprey Güneş Kremi

Bioderma markasını ve ürünlerini kullananlar bilirler orta düzeye olan ve hassas olmayan ciltler için birebir ürün. Bioderma Photoderm Mineral Spf 50 Faktör Sprey Güneş Kremi piyasasında 150 TL civarında satılmaktadır. Pek çok kullanıcıdan iyi notlar almıştır.

Avon Care Sun Yüz ve Vücut İçin Koruyucu Güneş Kremi Seti SPF 30

Burada da mı Avon demeyin. Avon Care Sun Yüz ve Vücut İçin Koruyucu Güneş Kremi Seti SPF 30 oldukça memnun eden sonuçlara imza atmıştır. Kullanıcı yorumları arasında en çok övgü gören kısmı ise kuşkusuz ürünün 69 TL civarında satılması ve faydalı olmasıdır.

Vichy Ideal Soleil Tinted Velvety Cream Spf50+ 50 Ml Çok Yüksek Korumalı, Renkli Dokulu Yüz Kremi Spf50+

Yalnızca 89 TL ile mükemmel sonuçlar veren Vichy Ideal Soleil Tinted Velvety Cream Spf50+ 50 Ml Çok Yüksek Korumalı, Renkli Dokulu Yüz Kremi Spf50+ ürününü kullanabilirsiniz. Ürünün kalitesi kadar fiyatı da oldukça makul.

Oriflame Sun Zone Yüz ve Güneşe Aşırı Maruz Kalan Bölgeler için SPF 50 Yüksek Korumalı Güneş Kremi

Son yıllarda kozmetik dünyasına giriş yapan Oriflame iddialı ve en ucuz güneş kremi fiyatı ile kullanıcılarından tam not almasa da ürünü kullananların büyük bir bölümü memnun. En iyi güneş kremleri içinde 50 TL civarında bulabileceğiniz ürünle güneş ışınlarına karşı koyabilirsiniz.

Arko Nem Güneş Bakım Yüz Kremi Hassas Ciltler İçin 50 Faktör 75ml

En iyi güneş kremi listemizde Arko Nem özellikle hassas ciltler için ürettiği ürünle pek çok kişinin gönlüne girmeyi başarmıştır. Üstelik ürün piyasa koşullarında oldukça uzuz. Sadece 68 TL ödeyerek ürüne hemen sahip olabilirisiniz.

Sebamed Sun Spf 30 Faktör Güneş Kremi

En iyi güneş kremi listemizde Sebamed Sun Spf 30 Faktör Güneş Kremi de yerini alan markalar arasında. Ürün sadece 70 TL fiyatı ile hem ekonomik hem de üstün başarılara imza atıyor. Kullanıcıları tarafından beğeni ile satın alınan ürünü satın almamanız için hiçbir neden yok.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!