GÜNCEL

Deniz Türkan kimdir?

Deniz Türkan kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında?

Türk Halk Müziğinin yeni ve etkileyici ses sanatçılarından Deniz Türkan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, müzik kariyeri, şarkıları, albümleri, konser tarihleri ve özel hayatına ilişkin bilgiler biyografi bölümümüzde sizlerle olacak. İşte Deniz Türkan hakkında merak edilen bilgiler.

Deniz Türkan hayatı ve biyografisi hakkında

Türk Halk müziği sanatçısı, türkücü ve aynı zamanda eğitimci olan Deniz Türkan 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Ankara’da başladı. Memleketi aslen Sivas’tır. 1993 yılında itibaren o çok sevdiği ve her notasında başka bir türkünün hikayesini barındıran bağlamayı çalmaya başlar. İlkokulu okuduktan sonra lise eğitimine başkent Ankara’da Dikmen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde devam eder. Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına hazırlanan başarılı sanatçı Deniz Türkan İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünü kazanarak müzik eğitimi almaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli albümlerde bağlama ve düzenlemeler yapmaya başladı. Profesyonel müzik kariyerinde pek çok sanatçının albümünde ciddi katkılar sağladı. Aynı zamanda pek çok ozanın ve halk müziği sanatçısının konser ve albümlerinde vokal ve solist olarak görev aldı. Bu yetenekleri ve başarılarının yanı sıra eğitmenlik de yaptı. Arif Sağ Müzik Okulu’nda (ASM) uzun yıllar bağlama ve şan eğitimi vererek yüzlerce bağlama sanatçısı yetiştirdi. Kendi müzik çalışmalarının yanı sıra Kardeş Türküler ve Ahmet Aslan gibi sanatçı ve gruplarla Türkiye ve yurtdışında konserler verdi. Türk halk müziğinin önemli ozanlarının bestelediği türküleri kendine has yorumu ile yeniden seslendiren Deniz Türkan Haziran 2018 tarihinde “Üryan” albümü ile türkü ve müzikseverlere merhaba dedi. Türk Halk müziği sanatçısı Deniz Türkan’ın bu albümde sesine eşlik eden Türk Halk Müziğinin usta yorumcuları Erdal Erzincan, Hüseyin Korkankorkmaz Tolga Sağ ve Ahmet Aslan gibi isimler de yer aldı.

Deniz Türkan boyu, kilosu, burcu?

Deniz Türkan boyu 1.78 cm kilosu 78 kg burcu doğum tarihi olmadığı için bilinmemektedir.

Deniz Türkan evli mi? Sevgilisi kimdir?

Deniz Türkan evli olup olmadığı , sevgilisi var mı yok mu bilinmiyor.

Deniz Türkan instagram hesabı

Deniz Türkan instagram hesabı için tıklayın.

Deniz Türkan albümleri ve konserleri

Deniz Türkan konser tarihleri sosyal medya hesapları üzerinden güncel olarak verilmektedir. Başarılı sanatçının albümleri ise aşağıda sıralanmıştır.

  • 2018 – Üryan Kalan Müzik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!