GÜNCEL

Cengiz Al

Cengiz Al kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Cengiz Al kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Cengiz Al boyu, kilosu, burcu, doğum tarihi, nedir? Cengiz Al Türkçe konuşuyor mu, dini ne? Cengiz Al eşi Maiken Blom yaşı? Cengiz Al oynadığı diziler ve filmler, hayatı vikipedi ve biyografi detayları sizlerle.

Cengiz Al hayatı ve biyografisi

Cengiz Al 9 Ekim 1988 yılında Norveç’te Buskerud kentine bağlı Lier’ de doğdu. Kardeşinin ismi Kasım’dır. Türk asıllı Norveç oyuncu Cengiz Al öğrenimine doğup büyüdüğü Norveç’te başladı. St. Hallvard Videregående Skole lisesini tamamladıktan sonra oyunculuğa yöneldi. Aynı zamanda dansçı ve youtuber olan Cengiz Al oyunculuk eğitiminin ardından kameraların karşısına geçti.

Cengiz Al boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Cengiz Al ilk ekran deneyimini 2017 yılında Yousef Acar  rolü ile Skam dizisinde gerçekleştirdi. Skam dizisinde ünlü oyuncu Herman Tommeraas ile rol aldı. Büyük ses getiren filmin ardından

2018 yılında Oss to mot verden filminde ve ardından 2020 yılında Alle utlendinger har lukka gardiner filmlerinde rol alan Cengiz Al 2021 yılında Tre nøtter til Askepott filminde Prinsen karakterini canlandırdı.  

Cengiz Al günümüzde dizi, film çalışmalarını sürdürmektedir.

Cengiz Al boy kilo yaş, hangi burç?

Cengiz Al boyu 1.80 cm kilosu 72 kg ve burcu Terazi. 2021 yılı itibari ile genç oyuncunun yaşı merak edenler için  22 yaşınadır.  

Cengiz Al evli mi, sevgilisi, eşi kim?

Cengiz Al evli olup eşi vlogger Maiken Blom’dur. Genç çiftin uzun süren birliktelikleri ardından bir çocukları dünyaya gelmiştir.

Cengiz Al Türkçe konuşuyor mu?

Cengiz Al İstanbul e de ülkemizi ziyaret eden oyunculardandır. Norveç’te doğup büyümüş olsa da Türkçe bilmekte ve konuşmaktadır.

Cengiz Al dizileri ve filmleri

  • 2021 Tre nøtter til Askepott (Prinsen)
  • 2020 Alle utlendinger har lukka gardiner (Hector)
  • 2018 Oss to mot verden (Omar)
  • 2017 Skam (Yousef Acar)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!