GÜNCEL

Cangül Kanat

Cangül Kanat kimdir, kaç yaşında, nereli?

Cangül Kanat hayatı ve biyografisi, evli mi, eşi kimdir? Cangül Kanat kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, hangi burç? Cangül Kanat türküleri ve hakkında merak edilenler sizlerle.

Cangül Kanat hayatı ve biyografisi

Cangül Kanat 26 Şubat 1992 yılında Fransa Paris şehrinde doğmuştur.  Aslen memleketi Kahramanmaraş Pazarcık’tır.  Türk Halk Müziği ses ve saz sanatçısıdır. Öğrenimine doğup büyüdüğü Paris’e başladı. Eğitimini Muhasebe Bölümünde tamamladı.

Cangül Kanat boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Genç ve güzel sanatçı Cangül Kanat daha11 yaşında yani 2003 yılında müziğe ilgi duymaya başladı. Başta Mahmut Demir Saz Kursu olmak üzere, halk müziğinin ünlü ozanları ve ustalarından Özcan Dursun, Özgür Yağan, Erol Parlak ve Talip Özkan’dan dersler aldı.

2007 yılında TRT’nin açtığı yarışma programı olan “Sen Türkünü Söyle” yarışmasında üçüncü oldu. 2008 yılında ise Yol TV’nin düzenlediği Türkü Aşkına isimli ses yarışmasına katıldı ve Paris’te ilk ön elemelerden geçti ve üçüncü oldu. Bu süreçten sonra Almanya’da yarışmaya hak kazandı.

Paris’te 2012 yılında okuldan mezun olduktan sonra İstanbul’a döndü. Burada Türk Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan Müzik Kursu’nda bağlama eğitimi aldı.

2013 yılında Fransa Paris’e yerleşti. Şimdilerde Paris’te bağlama eğitimi veren Cangül Kanat 2016 yılında Eléonore Fourniau, Petra Nachtmanova ve Gülay Hacer Toruk ile “Telli Turnalar” grubunu kurdu.

Fransız, İngiliz, Hint, Fas, Alman basınında müzik çalışmaları ile adından söz ettiren Halk Müziği Sanatçısı Cangül Kanat günümüzde müzik çalışmalarını sürdürmektedir. İnstagram hasabı burada yer almaktadır.

Cangül Kanat boy kilo yaş ve burcu?

Cangül Kanat boy, kilosu, eşi ve sevgilisi hakkında bilgiler yer almamaktadır. 29 yaşında olan genç sanatçı Balık burucudur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!