GÜNCEL

Berna Tan Kimdir?

Berna Tan Kimdir? Aslen Nereli? Kaç yaşında?

Türk şarkıcı Berna Tan katıldığı her ses yarışmasında birinci oldu. 2007 yılında Pop Star Alaturka yarışmasına katılması ile hayatı bir anda değişti. Yarışmada Ebru Gündeş’in “Çok Mu Gördünüz” isimli şarkısını seslendirmesi ile dönemin jüri üyelerinden beğeni aldı ve halkın beğenisini kazandı. Şimdilerde pop şarkılarının aranan ismi. Sanatçı Berna Tan Kına indirilen şarkılar arasında en popüler olanı. Biyografi bölümümüzde Berna Tan hayatı, özgeçmişi, müzik kariyeri ve biyografisi hakkında tüm bilgileri sizler için bir araya getiriyoruz.

Berna Tan hayatı ve biyografisi

Sevilen şarkıcı Berna Tan 30 Mart 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Memleketi aslen Diyarbakır’dır. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra 2017 yılında “Pop Star Alaturka” ses ve şov programına seçimlerin bitimine 3 gün kala annesinin ısrarı ile katılmasıyla müzik kariyerine adım atmış oldu.

Pop Star Alaturka jüri koltuğunda o yıllarda Bülent Ersoy, Ebru Gündeş ve Orhan Gencebay yer almaktaydı. Berna Tan yarışmada Ebru Gündeş’in “Çok Mu Gördünüz” şarkısını seslendirerek yarışmaya katıldı. Şarkıcı Ebru Gündeş’in “aradığım ses” dediği Berna Tan sesinin rengini babasından aldığını belirtmiştir. Berna Tan Pop Star Alaturka yarışmasından sonra sanatçı Selçuk Tekay’dan müzik eğitimi almaya başladı. Konservatuvar mezunu olmayan başarılı sanatçı müzik kulağı ve sesinin rengi ile herkesin odak noktası oldu. Bu süreçte çeşitli ses yarışmalarına katılmaya devam etti. Katıldığı her yarışmada açık ara birinci oldu. Rutin hayatına asıl mesleği tasarımcılık olan sanatçı Berna Tan, ayakkabı ve çanta tasarım konusunda uzmanlaşmıştır. 2008 yılında başlayan profesyonel müzik kariyerinde konserlerde ve düğünlerde sahne almaya başladı.

Berna Tan, söz ve müziği Adnan Fırat’a ait olan, ”Kına” adlı şarkı ile ciddi bir çıkış yapmıştır. 1 Single çalışması bulunan Berna Tan yaşamını kızı ile İstanbul’da sürdürmektedir.

Berna Tan boyu, kilosu, burcu, yaşı?

Berna Tan boyu 1.72 cm kilosu 58 kg burcu Koç ve yaşı 30.

Berna Tan evli mi? Sevgilisi kim? Çocuğu var mı?

Sanatçı Berna Tan büyük bir talihsizlik yaşayarak eşini trafik kazasında kaybetmiştir. Yaklaşık 4 yıl evli kalan Berna Tan’ın bu evliliğinden Yaren Beren adında sevimli bir kızı bulunmaktadır. Yaşanan bu acı olay sonrasında zor günler geçiren sanatçı, psikolojik destek almıştır. Günümüzde kızı Yaren Beren ile birlikte yaşamını mutlu bir biçimde sürdürmektedir.

Berna Tan fotoğrafları

Berna Tan instagram

Berna Tan instagram hesabı için tıklayın.

Berna Tan Şarkıları ( Single)

Berna Tan Kına indirilen şarkılar arasında en popüler olanıdır. Aşağıda seslendirdiği şarkıların listesine ulaşabilirsiniz.

  • Alyans 2018
  • Kına 2017
  • Kınayı Yakmışlar Geline 2017
  • Gidiyorum 2017

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!